Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı

9/10 - 327 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Püren Özgören
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.


 


Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.


 


Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.


 


Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...


(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2004

Baskı Sayısı : 57. Basım

Sayfa Sayısı : 375

Ebat : 14x20

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9789752891456


Yorumlar (74)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Başyapıt

Okunması gereken, insana, insanlığa çok şey katan, gerçekten bir şeyler öğretebilen bir kitap. Okuduğunuzda farklı bir kültürü ve mültecilerin durumlarını çok daha iyi anlayabilirsiniz. En kısa zamanda okumanızı tavsiye ederim.

okuyun, okuyun, okuyun..

bundan daha iyi okuduğum bir kitap varsa o da ´Bin Muhteşem Güneş´´tir. ikiside tarif edilemez güzellikte kitaplardı ilk bunu sonra bin muhteşem güneşi okudum, okumamın üzerinden 1-2 ay geçmesine rağmen tadı hala damağımda unutamıyorum.. ve ikisinide şiddetle tavsiye ediyorum.. ´ve dağlar yankılandı´ kitabınıda çok merak ediyorum fakat yorumları pek iç açıcı olmadığından okumaya korkuyorum, en kısa zamanda o kitabıda okuyacağım ve görüşlerimi bildireceğim

Başka yerlerdeki dünya

Dünyada neler oluyoru katıksız öğreten muhteşem bir kitap. Burası bir cehennem ama cennetliklerimiz de var elbette.