Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Ucunda Ölüm Var Kitap Açıklaması


Ölüyorum. Bu kez sahiden ölüyorum. Gelecek misin yasıma? Boz Atlı Hızır gibi son nefesime yetişecek misin? Ucunda ölüm var Heves Ali'm, ucunda elbette ölüm var. Gelmeyeceksen, elini son kez omzuma koymayacak, alnımı öpüp yolculamayacaksan, bağışlanma dilemeyeceksen; adını aldığın Ali hakkına söyle bari: Sahiden sevdin mi beni? Kederli sözlerin, kurumuş gözlerin, tozlu yolların, saklanan mendillerin, içli kıpırdanmaların misafiri, cenazelerin duacısı, hikâyelerin sırdaşı… Dünya ölümlü, gün akşamlı… Son Ağıtçı, Heves Ali'yi arıyor. Evlerde, sokaklarda, dere boylarında, raylarda, uzayıp giden bozkırda… Heveeeessss diyerek susuyor. Bana hikâyeni anlat, ağıdını yakacağım.

Ucunda Ölüm Var, yarım asır süren bir aşk hikâyesi. Yalpalayan, şehirden şehire gezinen, derman arayan, sayıklayan, hatırlayan, rüya çağıran ince bir ah! Kemal Varol, maharetle memleketi anlatıyor, güneşin içinde doğup battığı bir roman anlatıyor. Masalsı, gürül gürül, ölmeye yatan.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 227

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kursağımızda kalan heveslerin romanı

Özge Uysal

Ucunda Ölüm Var, hayatın çoksesliliğine bir davet: Kemal Varol bizi acıya, kahkahaya, ölüme ve doğuma tanıklık etmeye çağırıyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%62,5
%12,5
%6,3
%0
%18,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.01.2021

Harika bir roman

Bir bekleyiş, bir arayış, buluşma....Harika bir roman . Eline yüreğine sağlık Kemal Varol

08.03.2019

Ağıtçı kadın

Ağıtçı Kadın ölümü beklerken rüyasında bir ses duyar. Sesin sahibi Ağıtçı Kadın'ın gençlik zamanlarında sevdalandığı ve onu bırakıp giden Heves Ali'dir. Rüyasındaki ses "Ben öldüm, gel ağıdımı yak" diyor. Bu rüya ile birlikte Ağıtçı Kadın'ın yolculuğu Arguvan'dan başlar, Konya, Bursa, İstanbul, Erzurum ve Arkanya sırasıyla devam eder. Ağıtçı Kadın Heves Ali'yi bulma umuduyla her şehirde ondan bir iz arıyor ve bu vasıtayla bir kaç kişinin hikayelerini dinleyip ağıtlarını da yakıyor. "Yollardaysam, memleketi karış karış geziyorsam, ağıt yakıyorsam, seni bulurum diye." Bu cümle romanın özeti niteliğinde...Anlatım tarzı olarak açık, sade ve akıcı bir anlatımı var. Tavsiye ederim, iyi okumalar.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.