Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Üçüncü Şempanze Kitap Açıklaması

 


Biz insanlar genlerimizin yüzde 98'ini şempanzelerle paylaşmaktayız. Fakat insan dinleri ve uygarlıkları kuran, iletişimin karmaşık ve çeşitli biçimlerini geliştiren, bilim öğrenen, şehirler inşa eden ve nefes kesici sanat eserlerini yaratan, gezegendeki egemen tür olmuşken, şempanzeler öncelikli olarak hayatta kalmaları için gereken temel gereksinimlerle ilgilenen hayvanlar olarak kalmışlardır. Evrimsel kuzenler arasında bu ayrımı yaratan DNA'daki yüzde 2'lik farklılık neyle ilgilidir? Bu büyüleyici, kışkırtıcı, tutkulu, bitimsizce eğlendiren kitapta Pulitzer ödüllü Jared Diamond, sıradışı insan hayvanının dikkat çekecek kadar kısa bir zamanda, dünyayı yönetme ve onu geri dönülmez biçimde mahvetme yeteneğini nasıl geliştirdiğini keşfediyor...


"Muhteşem.. Jared Diamond, davranışlarımız ve kökenlerimizle ilgili bu büyüleyici çalışmasını bir doğabilimci gözüyle ve filozof bilgeliğiyle ortaya koyuyor."
Diane Ackerman, A Natural History of the Senses kitabının yazarı

"Herkes bu enfes kitabı keyifle okuyacaktır. İnsan olmanın ne demek olduğunu anlamamıza yardım ediyor."
Paul Ehrlich, The Population Bomb kitabının yazarıSayfa Sayısı: 490

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.04.2019

sapiens

sapiens ve tüfek mikrop ve çelik okunması gereken kitaplar

16.09.2015

harika

tekrar tekrar okunması gereken önemli bir kitap. daha önce yazarın tüfek mikrop ve çelik kitabını okumuştum. bu kitabı da az önce bitirdim. açıkçası ben bu kitabı tüfek mikrop ve çelik kitabından daha çok sevdim. tüfek mikrop ve çelik kitabına kıyasla bu kitabın sayfa sayısı daha az ama içeriği daha geniş. kitabın sonunda yazarla söyleşi adı altında 4 sayfa yazı var. orada yazarın üniversiteden mezun olduğunda 7 dil bildiği ve 12. dili öğrenme aşamasında olduğu yazıyor. bu beni çok şaşırttı. adam hayatını öğrenmeye adamış. harika!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.