Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Bu şehir her gece flu çocuklar doğurur. Çocuklara adını soran olmaz çünkü kimsesizliğin ismi öğrenilmeden unutulur.

Evet, sen haklısın, saçlarını düzeltmek için baktığın vitrin camının önünde kıvrılmış uyuyan çocuğu görmemekte... Çünkü o çocuğun kimsesizliği, vitrindeki çantanın etiketi kadar etmemekte!
Nasırlı kalplerimizin sevgisizliğinden ölmek üzere bir çocuk karanlık bir sokakta masumiyetini kaybetmekte!

Evet, sen haklısın!

Kuralları güçlüler koyar ve hiçbiri kaldırıma serdiği bir gazete üzerinde uyumamıştır. Sen aldırmadan yürüyüp geçtin diye o gece oracıkta ölen çocuğun boyu yerden bir karıştır.

"Yaşamın en zorlu köşelerinde hayat sürmek zorunda olan çocukların, dünyalarını aydınlatmaya davet ediyor Ücra. Yazarın araştırmacı ve duyarlı kimliği ile ortaya çıkardığı eserle, sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlıyor; genç bir bireyin duyarlılığıyla övünüyoruz. Kişisel çabalarının ve umutlarının bir sonucu olan eseri için öğrencim Hilal Durdaşoğlu'na teşekkür ediyor, başarısından ötürü kendisini yürekten kutluyorum."
Prof. Dr. Ekrem Ekinci
Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Rektörü


"Bugün sokaklarda görmezden geldiğimiz, geleceğimiz çocuklar, yarın felaketimiz olmasın."
Mert AyhanSayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Liman Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%100
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız