15,75 TL
Standart Teslimat : 05 Ekim - 08 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Üç Küs Kardeş: Felsefe Bilim ve Din Kitap Açıklaması

 

Parçalara bölüp indirgeyerek düşünmenin ve eylemenin sınırına geldik sayılır. Bu hızla üremeye ve tüketmeye devam etmemiz artık olanaklı görünmüyor. Kendimize, çevremize duyduğumuz derin yabancılaşma nedeniyle neredeyse delilik sınırında yaşıyoruz.

Oysa, kadim öğretilerin, kutsal metinlerin anlattığı Birlik, felsefe tarafından sınandı. Bahsedilen Birlik’e ulaşan her bireyin bir özbilinç varlığı olarak, duyguda sevgi, hazda kutsanmışlık yaşadığı sonucuna vardı felsefe. Evrenimizin, hem hologram hem de bilinçli olma olasılığı fizikçiler tarafından da dile getiriliyor.

Bu kitap, bilim-felsefe-din üçlüsüne, alanlarının terminolojilerine sadık kalarak felsefî bir gözlükle bakarken, bizi “ya/ya da” dünyasından çıkartıp, “hem/hem de” dünyasını kavramamıza ve tinsel özgürlüğe doğru bir adım atmamıza olanak sağlıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.