3/5 - 11 Kişi Yorum Yap
14,95 TL
23,0 TL %35
Standart Teslimat : 21 Ocak - 25 Ocak
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Üç Buçuk Öykü Kitap Açıklaması

 


Patrick Süskind , Türkiyeli okur için bildik bir ad. Umutulmaz romanı Koku, kısa romanı Güvercin ve Bay Somer'in Öyküsü'nün ardından bu kez de öyküleriyle karşınızda. İnsan doğasını, zayıflıkları ve erdemleriyle iyi bilen bir yazar Patrick Süskind. Derin bir gözlem gücü, kendini hissettiren, ama dozunda bir ironi, fantastik bir kurgulama bu öykülerin ortak özelliği. Patrick Sükind'in usta bir anlatıcı olduğunu bir kez daha kanıtlayan, Üç Buçuk Öykü, küçük ama belleklerde hoş bir lezzet bırakan türden bir kitapçık.Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Koku romanıyla büyük ilgi toplayan Patrick Süskind’in eskiden yazdığı üç öyküsüyle bir denemesini içeren Üç Buçuk Öykü adlı kitabı geçtiğimiz yıl Can Yayınlarından çıktı. Öyküler, Almanya ve Fransa’da edebiyat öğrenimi görmüş olan yazarın acemilik dönemini bütün çıplaklığıyla yansıtıyor. İlk öykü “Derinlik Baskısı”. Kısaca şöyle (kusura bakmayın): Bir ressama resimlerinde derinlik olmadığı söyleniyor, ressam bunalıma girip intihar ediyor, arkasından da “resimlerinde derinlik vardı” deniyor. Yazar imkânsızı başarıp daha konuda çuvallamış. Bu bir mizah öyküsü aslında (bilmem neden belirtmek gerekti; zaten öyküde bir espri geçtiğini de o anda sahnedeki kişilerin kahkahalarla gülmelerinden anlıyoruz); fakat ressamın aşırı duyarlılığıyla mı, yoksa eleştirmenlerin tutarsızlığıyla mı dalga geçildiği anlaşılmıyor. İkisi bir arada da... olmuyor..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%63,6
%0
%0
%0
%36,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.07.2011

..

Ne yazık ki beklentinin çok altında. Koku´yu yazmış biri için elbette çıta çok yüksekti ve kitaba başlamadan kendimi beklentilerim konusunda zaten dizginlemiştim. Ancak kitap benim düşürdüğüm beklentilerimin bile çok altında kaldı. Bilerek mi yapıldı yoksa rastlantı mı bilmiyorum ama kitabın derinliğiyle yazarın ilk öyküsündeki ressamın kaderi kesişiyor diye düşünüyorum.Tavsiye etmiyorum.

30.08.2007

Hayal kırıklığı

Yazarın ismine ve elbette Koku'ya kanıp aldım. Okuduğum en berbat kitaplardan biri. Eğer bu hikayeleri ülkemizde genç bir yazar yazmış olsaydı hiç yayınlanma şansı yoktu. Kesinlikle zaman kaybı. Bir de çevirmenin İbn-i sina'yı neden Avicenna olarak bıraktığını anlayamadım. En azından dip not düşseydi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.