4,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
14,0 TL
20,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 05 - 09 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Düşümde tarih 11 Mayıs 330, yer Sultanahmet Meydanı 'Hipodrom'... Büyük Saray'ın hemen önünde... bomboş meydanda doğum yapıyorum. Sabaha karşı,,, Saray benim... sarayımın kapısında bekleyen saçları yılandan üç tanrıça, genç dostumun gözetiminde doğurtuyor beni... yaşlıyım,,, gözlerimi yitirmek üzereyim ama doğuruyordum gene de... kendime diyordum ki ayıp sana... olamaz bu... utanmalısın... herhalde düş görüyorsun kötü bir düş... ama sevinçle sürdürüyordum doğurmayı; en derin okyanusundan kadınlığın uzun upuzun ve ince oğullarımı doğurmaktaydım...Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

“Kendi için bir varlık” olarak Leyla Erbil’e vurulmak!
Fikri Sabit

Bir okur, Leyla Erbil’e ancak vurgun olur, başka yolu yoktur...

Kışkırtır sizi, gerçek anlamda özgürlükçüdür; dilin de, devletin de, toplumun da sınırlarını, tüm baskılarını, baskınlıklarını zorlar, yer yer hiçe sayar.  Dediğim gibi ya vurgunsunuzdur ona, ya bir türlü okuyamamış, sevememişsinizdir ya da hiç tanımamışsınızdır zaten. Zira çok satanlar listelerinin içinde göz alıcı sahte ışıklarla bezenmiş değildir, edebiyat ödülü denen şeye karşıdır, eserlerini aldığı ödüllerle reklamlamaz, eleştirmenlerin güzellemelerinde pek yer almaz, sevmeyeni de vardır hatta.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Sürgün edilmiş köpeklerden, çalınan kente...
Aysel Sağır

“Ben insanların tümünün yaralı ve hasta olduklarına inanıyorum. Sanatımın kaynağı da bu her insanda gördüğüm zavalılıkla, delilikle ilgilidir.” Bu sözler, hiç kuşkusuz düşünsel, felsefi temelden ve içinde yaşadığımız dünyadan bağımsız ele alındığında, tepkiyi içinde barındıran itirazi soruları da beraberinde getiriyor. Zihin Kuşları, tam da söz konusu sorunsallar etrafında dönerken, insan doğasına karşıt konumlanmış  bir dünyayı saptıyor. Zira söz konusu dünyanın, “düzeniyle uzlaşamayanlar, uyum sağlayamayan insanlar(ını ise) cezaevlerinde değillerse hastanelerde, kliniklerde” aramak gerekiyor. Leyla Erbil, Zihin Kuşları’nda, okuyucunun belleğine çokça çentik atıyor.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%80
%20
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

04.10.2020

leyla erbil

bazı kitaplar baştan sıkıcı olabilir ve o kitaplara şans vermelisinizdir.bu kitap o kitaplardan değil.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.