Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Tutsak Güneş Kitap Açıklaması

 

“Güneşimizle aramızda kara kedi gibi duran o Gökcisim, bir gün çekip gidecekti elbette. Belki çok yakındı çözüm. Kapıdaydı. O an gelene kadar bize düşen, sanki güneş gökte parlıyormuşçasına yaşamayı sürdürmekti. Hayata tutunmaktı.”


 


Yakın gelecekte, yeryüzünde bir ülke… Tiran ölmüş ve oğlu başa geçmiştir. Ülke, din ulemaları ve polisler ordusundan oluşan bir demir yumrukla yönetilmektedir. Katı yasalarla sınıflara ayrılan halksa, yoğun denetim ve gözetim altında yaşamaktadır. Güneşse, kimselerin nasıl, neden olduğunu hatırlamadığı bir dönemden bu yana, “Gökcisim” denilen dev bir kütlenin ardındadır. Her yer buz tutmuş, yaşam sevinci tüm canlılardan el ayak çekmiştir.


Gelgelelim yıpratıcı uykusuzluğuna çare arayan bilim kadını Yuna, geçmişine, kaderine ve en önemlisi de, bir kadın olarak tutkularına sahip çıkarak, beklenmedik bir şekilde gerçekleri sorgulamaya başlar. Topluma dayatılan kuralların, değişmez varsayılan yasaların, sonu gelmez sansürün mutlak olmadığını fark eden Yuna, sorumluluğunu üstlenip, deyim yerindeyse, güneşe açılan kapıyı aralamayı göze alacaktır.


Geçmişle hesaplaşmalar, düzenle çatışan tutkular ve insanı dönüştüren aşklar… Ayşe Kulin, okurlarını sarsıcı bir gelecek hayal etmeye davet ettiği Tutsak Güneş’te, genç bir kadının unutulmaz uyanış hikâyesini anlatıyor.


 


 (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.02.2021

Ayşe Kulin'in her kitabı gibi bu da çok özel

Yine çok güzel bir kitap. Ayşe Kulin kitapları sürükleyici, düşünmeye ve sorgulamaya iten çok değerli kitaplar. Okumadığım 1-2 kitabı kaldı, bu kitabını da hayatı anlamlandırabilmek adına özellikle tavsiye ederim.

12.10.2019

Her şey daha güzel dünya için

Mükemmel bir kitap. Gelecek hakkında öngörülen şeyler. Dünyanın insanlık namına daha kötü hale gelmesi ama teknolojinin ileri seviyede gelişmesini ele alan bir kitap. Dünya ne kadar kötü hale gelse bile içlerinde dünyayı ve gelecek nesli düşünen iyi insanların da olduğunu gösteren ve yapılan haksızlıklara göz yummayıp kendilerini tehlikede olsa bile güzel bir dünya için elele veren insanlar. Ayşe Kulin muhteşem bir yazar. Kitabın okunmasını şiddetle tavsiye ederim.

20.12.2016

ütopik gibi gelse de...

Kitap ilk başlarda ütopik gibi gelse de gerçeği ne yazık ki yansıtıyormuş hissi veriyor. Okurken üzülüp düşünüp acabalarla çevirdim her sayfasını.. Kesinlikle okumaya değer...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.