Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Türlerin Kökeni Kitap Açıklaması

 


Türlerin Kökeni'nin yayınevimizden çıkan ilk basımı (2009), aynı zamanda dinselliği siyasetin aracı kılmış bir hükümet zamanında gerçekleşti. Darwin'in doğumunun 200'üncü, Türlerin Kökeni'nin yayınlanmasının da 150'nci yılında Türkiye, insan olmanın vazgeçilemez koşulu olan özgürlükleri, demokratik yaşamı, insan haklarını, yoksulluğu ve cehaleti tartışıyor. Türlerin Kökeni ve Darwin'le ilgili yıldönümleri olmasaydı bile, bugün Türkiye'de bu kitabın yayınlanmasını gerektiren koşullar vardır. Kısa tarihçesinde görüldüğü gibi, onun yeni basımları, bir işaret fişeği gibi anlamlıdır. Ya Türlerin Kökeni yaşananlar dolayısıyla gündemdedir, ya da onun ortaya çıkışı, koşulların değişmekte olduğunun işaretidir.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 520

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 391

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Evrensel Basım Yayın

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.03.2014

10.03.14 Tarihli yazıya cevap,

Sevgili arkadaşım, ben iki yayın evinin kitabınıda okudum, sizde benim gibi okudunuz mu? Okumuş olsaydınız birisinin Türkçe çevirisinin ne kadar karışık ve anlamsız olduğunu anlardınız. Benim Türkçeme eleştiri yapıyorsanız acaba o Türkçeye ne diyeceğnizi merak ederdim. Saygılarımla.  

10.03.2014

Türlerin Kökeni

Bir şahıs Evrensel Basım Yayın´ın bastığı bir kitabın tanıtım sayfasına, "Yolda bulsanız bile bu kitabı almayın. O kadar yani." diye yazacak; arkasından, aynı sayfada kitabın bir başka yayınevinden çıkan baskısını tavsiye edecek; sonra da, "Benim [yayınevi ve kitapla] ne sorunum olabilir." diyecek. Bu şahsın amacı, kitabın beğendiği baskısını okuyuculara tavsiye etmek ise, niçin ilgili sayfaya yazmaz? Niçin Evrensel Basım Yayın´ın bastığı kitabın sayfasına "Bunu almayın, diğerini alın." yazar? Ya benim anlayışımda bir sorun var, ya bu şahısın yaklaşımında. Sonra, bozuk Türkçeyle, bir kitabın Türkçesini kötülemek de neyin nesi?

07.03.2014

26.02.14 Tarihli Yazıya Cevap

İyiki ÿ"Evrensel Basım Yayınÿ" evi ve iyiki ÿ"Türlerin Kökeniÿ" kitabı var. Benim bunlarla ne sorunum olabilir. Lütfen beni eleştirenler iki yayın evinden (diğeri Gün Yayıncılık) çıkan kitabları benim gibi alsınlar ve  okusunlar, sonra eleştirsinler. Beni değil ama kitapları...saygılarımla.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.