28,0 TL
Standart Teslimat : 07 Aralık - 10 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Türkiye'nin Güncel Sosyal Problemlerine Çözüm Projeleri Kitap Açıklaması

 

"Fedakar dost, üretken insan Hüseyin Şahin Hocam eserlerine bir yenisini daha ekledi. Bu güne kadar toplumdaki ihtiyacı doğru tespit ederek yazdığı kitaplarıyla ciddi hizmetlere imza attı. Özellikle bu son eseri sadece bir kitap değil, aynı zamanda insanımıza ufuk açan ve hazır programlar sunan bir projeler topluluğu…
"İş yapılsın da benim adım hiç geçmese de olur" anlayışıyla çalışan ve paylaşmaktan memnun olabilen nadir insanlardan… Belki türünün ilk örneği olan bu kitabın araştırmacılara iyi bir rehber olacağına inanıyorum."

- Prof. Dr. Saffet TÜZGEN. (Bezmi Alem Ünv.eski Rektörü / Cerrahpaşa Tıp Fak. Öğretim Üyesi)

"Bu kadar büyük bir çaba, tecrübe ve samimiyet ile beraber ortaya çıkan bu çalışmalarınıza merhabalar(!) demek, beni en çok mutlu edecek hususlardan biri. Bildiğiniz gibi sosyal meseleler üzerine özellikle aile konusunda yaptığım okumalar ve araştırmalar oldukça sınırlı. Çoğunlukla teorik. İnşaallah bunları geliştirmeyi düşünüyorum. Ancak sizler gibi sahanın içinde yaşayan, araştıran, yazan ve okuyan bir kardeşimizi görmek bu çalışmalarını bir bütün olarak görünce çok memnun oldum."

- Prof. Dr. Ergün Yıldırım (Marmara Ünv. İletişim Fak. Dekanı / Sosyolog)

İyi bir kitap okuyanın zihnini keskinleştirici, iradesini perçinleyici, duygularını ısıtıcı, algılarını yönlendirici ve davranışlarını düzenleyici olarak kabul edilebilir. Hüseyin Şahin'in yazdığı Türkiye'nin Güncel Sosyal Problemlerine Çözüm Projeleri adlı kitabı da yapılan tanıma uygun bir kitaptır. Osmanlı Devleti'nden Türkiye Cumhuriyeti dönemine geçişte insan faktörünün önemi, anlamı ve değeri konusunda pek çok araştırmalar yapılmış, görüşler ortaya konmuştur. Bunun için dergiler çıkarılmış, kitaplar yazılmış, denemeler teklif edilmiş, eleştiriler yapılmış ve toplumsal olarak kirlenen alanları temizleme çalışmalarına başvurulmuştur. Günümüzde ulaşım ve iletişim teknolojileri kitabın yerini alarak reytinglerini artırma derdindeyken yazılan kitapların okunup okunmaması kitabın yazarını ümitsizliğe düşürmemelidir. Zira bir gün mutlaka biri çıkıp o kitabı raflardan indirip tozlarını temizleyip okuyacaktır. Dolayısıyla iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme görüntü ve sesle yazının önüne geçmeyi amaçlasa, uzman diye çok farklı kişileri ortaya çıkarsa da kitap, kitap olarak kalmaya devam edecektir. Yazılı ve görsel basının temeli olan kitap, yazarları ile var olmaya devam edecektir. Toplumun ihtiyaç ve beklentilerini belirlemeye ve bunlara yol göstermeyi hedefleyen Hüseyin Şahin'i tebrik eder, daha nice güzel eserlere imza atmasını dilerim.

- Prof. Dr. Ali Osman Özcan (İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı)

Psikolog Dr. Hüseyin ŞAHİN Bey ülkemizin güncel sosyal problemlerine çözüm projeleriyle, sosyal politikaların gelişmesinde ve uygulanmasında ilgili bakanlıklara, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşlarına ve akademisyenlere yol gösterici bir kaynak ortaya koymuştur.

- Fatih Kılıçarslan (Sosyal Hizmet Uzmanı - Aile Terapisti / Aileder Yönetim Kurulu Başkanı )

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.