38,1 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Türkiye'den Gitmek-İtalya'ya Uzanan Bir Göç Hikayesi Kitap Açıklaması

 

“Sizce bir birey başına ne gelirse; doğduğu, büyüdüğü, arkadaş edindiği, dilini konuştuğu ve her köşesini bildiği ülkesini bırakma noktasına gelir?”

Türkiye’den Gitmek; aklında bu soruyla, sonsuza kadar “keşke” demek yerine denemeyi seçen, elinde bavul cebinde turist vizesiyle hayatının yönünü sonsuza kadar değiştiren ve hayallerini kaçacak yerleri kalmayana dek kovalayan Gökhan Kutluer’in sahip olduğu her şeyi geride bırakarak İtalya’ya göç edişini anlatıyor.

Gitmek istemenin, gitmenin; hiçbir yerde kalamamanın, hiçbir yere ait olamamanın, yani “haymatlosluğun”; çalışmanın, keşfetmenin, yalnızlığın, ailenin ve kendini bulmanın bu çarpıcı öyküsü, merakını koruyan gözler için Türkiye’den göç etmenin sosyal ayrıntılarını sunuyor.

“Kimi yıllardır dolabımda duran, kimiyse çarpma işlemindeki 1 sayısı kadar faydasız onlarca şeyin evimde neden durduğuna bir türlü anlam verememiştim. Her savuruşumda bir yükümden kurtuluyordum sanki. Her çaput parçasında başka bir hatıramı kesiyordum ortadan ikiye; daha fazla benimle yaşamasınlar diye...”

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.06.2020

Günlükler

Yazarın ismini İtalya'da yaşayan bir dostumdan duydum ve kitabını aldım. Uzun yıllardır Almanya'da yaşayan biri olarak anlattığı süreçlerin çoğunu yaşadım, çektiği yalnızlığı çektim. Verdiği savaşı iyi anlıyorum. Kitabın dili akıcı ve edebi açıdan bu tipte bir kitap için doyurucu. Yazar roman denemelerine girer mi bilinmez ama gözlemlerini aktarmada iyi. Göçmen olmayı düşünen ya da göçmen olan herkes okumalı. Gitmeyle, yalnızlıkla ilgili metinler okumayı seviyorsanız da tercih edilebilir. Günlük notlarındaki samimi cümleler önemli.

02.05.2020

Samimi

Gitmenin en güzel hali.Çok akıcı çok samimi.Gitmeye niyeti olanlara çok güzel ipucları.

13.04.2020

Denemekten Korkma!

Hayatından memnun olmayan ancak denemekten korkanlar ve denemeyi düşünürken aklında birçok soru işareti olanlar için güzel bir rehber niteliğinde.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.