33,6 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Türkiyede Hakem Olmak Ya da Olamamak - Saha Dışında Kalanlar Kitap Açıklaması

 

Yaşam Tam Bir Mozaik!

Bazı eserler bir solukta okunur. Sevgili Halil İbrahim Dinçdağ`ın bu eseri de aynen böyle. Gece yarısı yatağa uzandım, okumaya başladım, sabaha karşı bitirdim.

Halil İbrahim Dinçdağ`ı içtenlikle kutluyorum. Tabii bu eserin yapımında emeği geçen başta hakem dostlar olmak üzere herkesi kutluyorum. Çok önemli bir eser çünkü bu. Özellikle genç insanlar, genç hakemler, genç sporcular mutlaka okumalı. 7`den 70`e herkes okumalı... Çünkü ders niteliğinde müthiş mesajlar var. Müthiş anılar var. Müthiş paylaşımlar var. Hakem camiasında neler yaşanmış, kim kime kazık atmış, kim kimin önünü nasıl kesmiş, ne ararsanız var. Başarıya nasıl ulaşılır, nelere dikkat edilmesi gerekir, iyi bir hakemde olması gereken özellikler nelerdir? Harika mesajlar içeriyor.

Halil İbrahim Dinçdağ`ın bu eseri, aynı zamanda hayatın bir gerçeği...
Yaşam zorluklarla dolu çünkü.
Yaşam her türlü dalaverelerle dolu çünkü.
Ve yine yaşam, her türlü güzelliklerle dolu...
Yaşam tam bir mozaik!

Hakem camiasını merak eden kişiler bu eseri okuduğu zaman, neyin ne olduğunu çok daha iyi kavrayacaktır. Hakem camiasında nelerin döndüğü çok daha iyi anlaşılacaktır. Hakemliğin çok meşakkatli bir zanaat olduğu çok daha iyi anlaşılacaktır.

Bu müthiş esere katkıda bulunan hakem dostların çok önemli bölümünü tanıyorum. Keza hakem camiasında nelerin yaşandığını da az çok biliyorum. Son 30-35 yıl içinde ülkemizde düzenlenen hakem seminerlerinin önemli bölümünü yerinde izledim. Güzel dostlarla tanışma fırsatı elde ettim. Gönül isterdi ki, hakem camiasına her şey güllük gülistanlık olsaydı. Değil işte...

Uzağa gitmeye gerek yok, bu müthiş esere imza atan Halil İbrahim Dinçdağ`ın ne gibi zorluklarla karşılaştığını yaşayanlar, görenler, araştıranlar bilir. Dostları bilir! İnanılmaz sıkıntılarla ve engellerle karşılaştı Halil İbrahim. Ama yılmadı, mücadele etti. O her zamanki çalışkanlığıyla sonuna kadar da devam edecek. Çünkü bir mücadele insanı Halil İbrahim Dinçdağ. Zaten bu eser de iyi niyetinin, hırsının ve inancının harika bir ürünü.

Hakem camiasına katkıda bulunabilmek için gecesini gündüzüne katan ve şahane bir esere imza atan Halil İbrahim Dinçdağ`ı bir kez daha yürekten kutluyorum.

Atilla Türker
Gazeteci & Yazar
Ekim 2020

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.