0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
26,0 TL
32,5 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 14 Kasım
Standart Teslimat : 15 - 18 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Kentleşmenin yarattığı toplumsal ve ekonomik olanaklar ile büyük yerleşim yerlerinde yaşanan sorunlar ülkemizin gündeminden düşmüyor. Türkiye gibi kentleşme sürecini yarım yüzyıla sığdırmış bir ülkede kentleşmenin çok daha olumsuz yönleriyle gündeme gelmesini belki de olağan karşılamak gerekir. Göç gecekondu altyapı yetersizliği doğal afetler gibi kökleri çok eskilere giden sorunlara kentsel dönüşüm çevre ve kentsel ayrışma gibi yeni sıkıntıların eklenmesi kendeşme konularının kamuoyunu daha uzun süre meşgul edeceğini gösteriyor.

Ülkenin gündeminde ve medyada bu kadar bir konuma sahip olan kentleşme olgusunun bilim dünyasında hak ettiği yeri bulduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Kentleşme sürecinin ve kent olgusunun hem kuramsal yönlerini hem de ülkede kentleşmeden kaynaklanan sorunların toplumsal yönden çözümlenmesini konu edinen çalışmaların sayısı çok değil. Türkiye Perspektifinden Kent Sosyolojisi Çalışmaları başlığını taşıyan bu kitabı taşıdığı öneminin yanında bilim çevrelerinde bu alanda göze çarpan boşluğu doldurma girişimlerinden biri olarak değerlendiriyoruz. Kitapta hem tarih boyunca kentlerin geçirdiği evrim farklı kuramsal yaklaşımlar çerçevesinde incelenmekte hem de Türkiye'nin yakın geçmişinin yanı sıra bugününe de damgasını vuran kentsel sorunlar toplumbilimsel boyutlarıyla tartışılmakta ve aydınlatılmaktadır.

Prof. Dr. Cevat Geray
Prof. Dr. Ruşen Keleş Ekim 2010
Sayfa Sayısı: 440

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Örgün Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız