0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
17,5 TL
25,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 15 - 18 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Türklerin Kur'an kültürünün altyapısını oluşturan Kur'an eğitimi, içeriği Kur'an'la irtibatlandırılabilecek Türk atasözü ve deyimleri, Kur'an eksenli ninni ve bilmeceler, Türk edebiyâtında Kur'an iktibası, Türklerin Kur'an araştırmaları, Türklerin, millî kültürlerine asıl rengini veren Kur'an'a karşı geliştirdikleri davranış kalıplarını kapsayan bu çalışmanın amacı, Kur'an-ı Kerim'in Türk sosyokültürel hayâtındaki yerini analiz edip Kur'an'la ilişkileri sorgulamaktır.

Kitapta, halkın, Kur'an'a karşı geliştirdiği davranış kalıpları, sonuçta ulemâ ve aydın kesimin Kur'an telâkkisine paralel geliştiği için, aydınıyla halkıyla bütün bir toplumun Kur'an'la ilişkisi irdelenmiştir.

Türklerin Kur'an algısını anahatlarıyla tespit ederek, Mushafçı Kur'an algısını irdeleyen, Türklerin Kur'an araştırmalarını anahatları ile sunan, Kur'an'la ilişkilerde yakalanması gereken düzeyi göstermeye çalışan bu çalışmanın, Türk Kur'an kültürü sahasında önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ensar Neşriyat

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.