4/5 - 6 Kişi Yorum Yap
160,6 TL
220,0 TL %27
Standart Teslimat : 28 Ocak - 01 Şubat
Bu üründe kargo bedava!

Türk Mitolojisi Seti - 1.2.Cilt Takım Kitap Açıklaması

 

Büyük devlet hayatı yaşamış Türkler ile dağlar, vadiler, hatta tundralar arasında sıkışıp kalmış Türkler arasında, bazı gelişme ve değişmeler olmuştur. Bunları, önemle göz önünde tutmak gerekmiştir. Ancak her konuda Anadolu, başlıca çıkış ve dönüş noktamız olmuştur. Proto-Türk düşüncenin derinliklerine inip, en eski izlerini arama, başlıca amacımız haline gelmiştir. Bunun için de, dış kültür tesirlerini ayıklamak gerekmiştir. Bunun yanında, Altaylar gibi soyutlanmış Türk bölgelerinde, sonradan girmiş hurafeler de ayıklanmıştır. Çünkü Türk düşüncesi, gerçekçi çizgiden, pek ayrılmamıştır.

Türklerin yazılı ve sözlü olarak köklü ve zengin bir mitolojisi vardır. Bu zenginliklerin tespiti, kayda alınması ve sonraki nesillere ulaştırılması son derece önemlidir. Prof. Dr. Bahaeddin Ögel'in ömrünü vererek iki cilt biçiminde hazırladığı "Türk Mitolojisi" başlıklı eserini gelecek nesillere ulaştırılması gerçekten güzel bir örnektir. Gerçek anlamda geçmişe ve geleceğe ışık tutmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%66,7
%0
%16,7
%16,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.04.2021

Unutturulan Türklük

Çok ayrıntılı ve doyurucu.Kütüphanemizde bulundurup,gerçek köklerimizi zaman,zaman hatırlamalıyız.

04.12.2020

Akla Gelen Ilk İsim

Tavsiye ediyorum, konu hakkında tatminkar olan bir çalışma ve yazar genel tavsiye olarak sağlam.

24.10.2020

Muhteşem

Çok uzun zamandır birinci cildini bekliyordum yeşil kapaklı baskının ama gelmeyecek galiba şimdi bunları alacağım çünkü bir daha gelmez diye korkuyorum muhteşem bir kitap keşke kendiminkileri çok sevdiğim birine hediye etmeseydim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.