0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
14,07 TL
17,59 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 27 Ekim
Standart Teslimat : 27 - 02 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bilindiği gibi dil, yalnızca kişiler arasında anlaşma sağlayan gündelik, basit bir iletişim aracı olmaktan ziyade, toplumun bilim, teknoloji, sanat, edebiyat ve felsefe alanlarındaki her türlü gereksinimlerini en üst seviyede karşılama durumunda olan bir araçtır. Amacımız her sahada yetişen öğrencilerimize, dilin ana kurallarını kavratarak Türkçeyi bilinçle, özenle ve gururla kullanma alışkanlığı kazandırmaktır. Elinizdeki bu çalışma, yirmi yıla yakın bir süredir üniversite öğrencilerine okuttuğumuz Türk dili ve kompozisyon bilgileri ders notlarının kitap formatında değerlendirilmiş hâlidir.

Kitabımız üniversitelerimizde okutulan "ortak-zorunlu" Türk Dili dersinin "çerçeve program"ı esas alınarak hazırlanmıştır. Bunun yanında, dil ve Türkçe hakkında doğru bilgi, doğru fikir, doğru kanaat edinmek; Türkçeyi doğru ve güzel konuşup yazmak isteyen herkese faydalı olmak gayesi ön planda tutulmuştur.

Kitap on üç bölüm olarak düzenlenmiştir. Dokuzuncu bölüme kadar dil kavramı, dil-kültür-millet münasebeti, Türkçe ile ilgili genel bilgiler, dil bilgisi kuralları ve yazım kuralları ele alınmıştır. Onuncu bölümden itibaren daha çok uygulamaya dönük, sözlü ve yazılı kompozisyonda başarı için nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerinde durulmuş; yazı türleri ve resmî yazışmalar konusunda, ilmî yazıların hazırlanması hakkında bilgi verilmiştir. Türkçenin şekil bilgisinin anlatıldığı V. bölüm Yrd. Doç. Dr. Vedat Kartalcık tarafından yazılmıştır. Çalışmamızın olgunlaşması yönünde yapılacak uyarı ve tavsiyeler dikkate alınacak ve kitabımızın sonraki basımında değerlendirilecektir. Yapıcı önerileriniz için şimdiden teşekkür ederiz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 355

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: AltınPost

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.