Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Türbülans Çağı : Yeni Bir Dünya Serüveni Kitap Açıklaması

 


Bu kitap kısmen bir dedektiflik hikayesidir. 11 Eylül'den sonra, artık yeni bir dünyada yaşadığımızı ve bu dünyanın çeyrek yüzyıl öncesine oranla çok daha değişken, esnek, açık, hatalarını kendi kendine düzeltebilen ve hızla değişen kapitalist bir ekonomi dünyası olduğunu net bir şekilde anladım. Bu dünya, bizlere muazzam yeni fırsatlar sunan, fakat bunun yanışım muazzam yeni mücadeleler de gerektiren bir dünya. 7'ıirbıilans Çağı, bu yeni dünyanın doğasını anlamaya yönelik gösterdiğim gayreti, diğer bir deyişle, bugünlere nasıl geldik, şu anda neler yaşıyoruz ve ufukta iyisiyle kötüsüyle bizi neler lx*kliyor, gibi sorulara cevap arama serüvenimi yansıtıyor. Kitapta, mümkün olduğunca, bu yeni dünyayı kendi tecrübelerim çerçevesinde nasıl kavradığımı aktarıyorum. Bunu tarihi kayıtlara karşı duyduğum sorumluluktan dolayı yapıyorum ve Iröylelikle okuyucuların nereden geldiğimi anlamalarını istiyorum. Dolayısıyla bu kitapta iki ayrı bölüm var: Birinci lx)lüm, tecrübe eğrimin rotasını sizlere aktarmak için gösterdiğim çabadan oluşuyor. İkinci bölüm ise yeni küresel ekonomi hakkındaki düşüncelerimi aktarabilmek amacıyla, birinci bölümde anlattıklarımı temel alarak üzerine kavramsal bir çerçeve oluşturmak için harcadığım ve birinci bölüme göre daha objektif olan çabamı içeriyor. Bu süreçte, gelişen küresel ortamın kritik unsurlarını araştırıyorum. Bu unsurlar anısında; onu yönetirken bağlı kalınan ilkeler; ona güç veren muazzam boyutlardaki enerji altyapısı; onu tehdit eden fınansal dengesizlikler ve dünya demografıklerindeki dnımatik değişimler, ayrıca, tartışılmaz başarısına rağmen, getirdiği kazançların dağılımının adaletsiz olduğuna dair kronik endişeler yer alıyor. Ve sonuç olarak, 2030 yılında nasıl bir dünya ekonomisiyle karşılaşacağımız konusundaki mantıksal tahminlerimi binıraya getiriyorum.
Bütün cevapları biliyormuş gibi davranmak istemiyorum. Ancak ben, Federal Reserve'deki pozisyonumdan dolayı şimdiye kadar çok çeşitli konularda düşünülmüş ve söylenmiş olan her şeyin en iyisine öncelikli erişim ayrıcalığına sahip oldum. Ayrıca kitabımda, oldukça geniş kapsamlı iddialarda bulunmaktan da çekinmedim."Sayfa Sayısı: 560

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Boyner Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.01.2016

satışta olmayan kitap

bu kitabın reklamını yapıyorsunuz ancak satışta değil.Ne zaman yeni baskısı çıkıp satışa alınacak?Bilgi vermenizi rica ederim.
saygılarımla,
cem

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.