12,9 TL
Standart Teslimat : 30 Haziran - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Turabdin'de Kalanlar Kitap Açıklaması

 

Yaklaşık 200 yıl devam eden İslamlaştırma dönemi içerisinde bir kısım Arap aşireti bölgeye girip yerleşmeye başladı. Daha sonra 12. yüzyılda Türk boyları ve ardından 16. yüzyıldan itibaren de Kürtler bölgeye girdi.

Farklı yapıların Osmanlı İmparatorluğu döneminde yerleşmeye çalıştığı Turabdin, her şeye rağmen sahip olduğu tarihsel dokusunu korumayı başardığı gibi geliştirme konusunda da çaba sarf etti. Ancak 19. yüzyıldan başlayan katliam ve soykırımlar sonucu Turabdin çok büyük bir tahribat yaşadı ve binlerce yıllık kendi kimliğini kaybetmekle yüz yüze kaldı.

Günümüzde ayakta kalmak ve kendi kimliğini korumak için çaba sarf eden Turabdin'in sahip olduğu bu değerlerin dünya kültür mirası anlamında çok büyük bir değeri bulunmaktadır. Tarihinin en eski yapılarının bir arada bulunduğu Turabdin, zaman içinde birbirine eklemlenen kültürlerle, dünyada benzeri olmayan tam bir kültürler bahçesi konumundadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.