0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
13,14 TL
18,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 24 - 26 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Kendi bilincine ve kendi fikriyatına dayanmayan, bilinçsel temellerini oluşturamamış, fikrî ve amelî bir hazırlık sürecinden geçmemiş bir toplumsal hareket, salt ödünç fikirler ve silahlarla siyasi ve askeri bir zafer kazansa bile, bu zafer o hareketin tarihsel bir misyon yüklenmesine, bağımsızlaşmasına ve özgürleşmesine elvermez. Batı uygarlığı, bir çok yönden yanlışlar içerisindedir ve bu nedenlerle eleştirilebilir ve suçlanabilir. Ama şu bir gerçek ki, bu uygarlık kendisine özgü sosyal, felsefi ve bilimsel mücadeleler sonucunda kat edilen aşamalarla bugüne ulaşmıştır. Bağışlanmayacak olan şey başarısızlık değil, aklını, kalbini ve enerjisini seferber etmeyen bu ümmetin tarihsel misyonuna uygun düşmeyen bir akamete düçar olmasıdır.

Çünkü Hak yaratıcı, Hakikat diri, Halk ise süreklidir. Bunları anlamak anlatmak, kendilerine bahşedileni ifşa etmek de, devrimci müminlerin aşk ehli ariflerin ve ilmin sonunun olmadığının bilinciyle cehd eden alimlerin görev ve sorumluluğudur.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 262

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çıra Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız