13,15 TL
Standart Teslimat : 21 Mayıs - 24 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Topçu Baba Şeyh Mahmut Kitap Açıklaması

 

Toplam dokuz kısımdan oluşan eserin Giriş ’inde Topçu Baba hakkında daha önce yapılmış olan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. Birinci Bölüm ’de Topçu Baba yatırında kesilen kurbanların yatır kurbanı olduğu göz önünde tutularak, kurban ve çeşitlerinden bahsedilmiştir. İkinci Bölüm’de Kırklareli Kofçaz ilçesine bağlı ve Amucalar kabilesi tarafından kurulmuş on köyden biri Topçular’ın amucalarla bağlantılarından, dolayısıyla Amucalar’dan bahsedilerek kısa kısa bilgiler verilmiştir. Üçüncü Bölüm’de Horasan Erenleri ve Melamilik tanıtılmıştır.

Dördüncü Bölüm’de Topçular Köyü ve Topçu Baba tanıtılmıştır. Beşinci Bölüm’de Kırklareli ve diğer Şehirlerdeki Topçu Babalara ait ifadeler mevcuttur. Altıncı Bölüm’de Topçu Baba için yazılan nefeslerin metinleri verilerek nefesler hakkında bir tahlile gidilmiştir. Sonuç, çalışmanın başından sonuna kadar elde edilen bilgiler, yapılan tespitler ışığında paylaşımların yapıldığı kısımdır. Kaynakça, faydalanılan kaynakların verildiği bölümdür.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.