Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tokyo Uçuşu İptal

Tokyo Uçuşu İptal

Tokyo Uçuşu İptal

6/10 - 13 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Deniz Keskin
Yayınevi :

Metis Yayıncılık , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Hava koşulları yüzünden başka bir şehre mecburi iniş yapan Tokyo uçağının yolcularının büyük kısmı otellere yerleştirilir, ama on üç yolcu yer sıkıntısından dolayı havaalanında sabahlamak zorunda kalır. Hiç tanımadığınız bir grup insanla kapalı bir alanda mahsur kaldığınızda, zamanın geçmesini sağlamak için yapabileceğiniz en eğlenceli şey nedir peki? Tabii ki hikâyeler anlatmak!

Boccaccio'nun Decameron'u ve Chaucer'ın Canterbury Hikâyeleri'ninkine benzer bir ruhla yazılmış olan Tokyo Uçuşu İptal, dünyanın farklı köşelerinde, birbirinden çok farklı karakterlerin başından geçen ilginç olayları anlatan on üç hikâyeden oluşuyor. Gerçekçiliğin katı kuralları yerine hayal gücünün kural tanımazlığının hüküm sürdüğü bu hikâyeler büyüklere yönelik modern zaman masalları olarak da görülebilir. Ama her şeyin tozpembe olduğu ve kahramanların sonsuza kadar mutlu yaşadığı masallar değil bunlar; aksine, tutkuları ve zaaflarıyla insan ruhunun karanlık yönlerini eşeleyen, olayların hiç de beklendiği gibi gelişmediği, kaderin cilve ve silleleriyle örülü masallar.

Daha önce Solo adlı romanını yayımladığımız Hint asıllı Britanyalı yazar Rana Dasgupta'nın ustalıklı bir dille kaleme aldığı bu eğlenceli kitap, tarihin kendisi kadar eski olan hikâye anlatma geleneğine de bir saygı duruşu...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 416

Dil : Türkçe

ISBN: 9789753425735

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Havaalanında tuhaf bir gece
Ali Bulunmaz 15-07-2015

Tokyo Uçuşu İptal, Tokyo yerine başka bir şehre inmek zorunda kalan uçağın on üç yolcusu üzerinden gerçekliğin kısıtlayıcılığı ile ondan doğan hayal gücünün sınırsızlığı arasındaki geçişkenliğe bakıyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (2)

...olmamış

Bitirmek için kendimi zorladım. Satın alınmasını da okunması için zaman harcanmasını da önermem.

...olmuş gibi

büyük merak uyandıran ama tattığında tadını bir türlü damağında hissedemediğin tuzu tadı eksik bir yemek gibi... hikayeler sonuna kadar merak uyandırıcı.. ama sonuna gelince ÿ"hadi beÿ" diyeceğiniz kadar kötü bitirilen tarzdan... merak edenler için yine de alınıp okunabilir diye düşünüyorum.