0/5 - 0 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 1. Hamur

Baskı Sayısı : 3. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 400

Ebat : 16 x 23,5

Bu kitapta toplanan Almanya Lübeck Tıp Üniversitesi klinik şefleri tarafından yazılan tıp etiği ile ilgili bildiriler, tıpta tedavi, araştırma ve eğitim alanlarını ele almaktadır. Tıp etiğinin tarihsel ve sistematik boyutu irdelenirken, hukukla il ... Tamamını gör
50,37 TL
69,0 TL %27
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bu kitapta toplanan Almanya Lübeck Tıp Üniversitesi klinik şefleri tarafından yazılan tıp etiği ile ilgili bildiriler, tıpta tedavi, araştırma ve eğitim alanlarını ele almaktadır. Tıp etiğinin tarihsel ve sistematik boyutu irdelenirken, hukukla ilişkisi konu alınmış, felsefe ve teolojiyle bağları tanımlanmaya çalışılmıştır. Tıbbın çeşitli disiplinlerine özgü etik sorunlar, özellik gösteren durumlar ile birlikte yansıtılmıştır. Değerlendirmelerde hasta insanın ve çevresinin bakış açısı yeralmaktadır. Bu detaycı ve uygulamaya dayalı yaklaşım kitaba özel bir karakter kazandırmaktadır.

Tıbba ait gerçek resmedilirken, hastanın iyiliği ve arzuları, hasta ve hekimin birarada yaşadıkları toplumun beklentileri gözönünde bulundurularak, bu gerçeği insancıllıkla besleyecek öneriler getirilmektedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Prof. Dr. Dietrich v. Engelhardt

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!