5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
9,0 TL
15,0 TL %40
Standart Teslimat : 03 Aralık - 07 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tevazu ve Kibir - Yönetime Duygusal Bir Yaklaşım Kitap Açıklaması


Çalışmanızda tevazu kavramının ve düşüncesinin geniş bir açılımı ve insanın insan ve Yüce Yaratıcı ile olan ontolojik ilişkisi temellendirilmektedir. Artıca belli sayıda da büyük şahsiyetlerin tevazu anlayışlarına vurgu yapılmaktadır.

Bu çalışmanın derinlik, genişlik, objektiflik ve rasyonellik boyutuyla felsefi düşünceye Türk kültürüne katkı sağlayacağına inanmaktayım. Sizi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.
Selam ve Sevgilerimle.
-Prof. Dr. Vahdettin BAŞCI-
-Atatürk Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi-

"Yönetimin; 5000 yıldır üzerinde konuşulan tartışılan bir kavram olmasına rağmen hâlâ üzerinde mutabakata varılmış bir tanımı ve metodu bulunmadığı söylenir. Yönetim ağacının değişik dallarından tutmuş yüzlerce yönetim kitabı var piyasada... Büyük çoğunluğunu okudum. Ancak, samimiyetle söylemem gerekirse okurken tefekkür ettiren bir yönetim kitabına denk gelmemiştim.

Tevazu duygusunun, eylem hali ile başarılı bir yönetim tarzına dönüşerek pozitif çıktılar verebileceğini, medeniyetimizin eşsiz tecrübeleri ile sancılı yaşanmışlıkların ışığında ispat eden, yönetim kavramına alanındaki en orijinal yaklaşım diyebilirim.

Eminim kitapçılar bu eseri klase ederken iş ve yönetim, akademik yayın, felsefe, sosyoloji veya tasavvuf raflarından hangisinde sergileyecekleri konusunda çok zorlanacaklar. Bence hangisine koyarlarsa koysunlar, bu kitap hiçbir rafı yadsımayacaktır."
-Zafer KARA-
-BOTAŞ, İnsan Kaynakları Müdürü-

"Değerli kardeşim Ercan Bey'in bu çalışmasını takdirle karşılıyor, başarılarının devamını diliyorum."
-Prof. Dr. Mehmet TEKİN-
-GOP Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi-

"Fikir olarak memleketimizde/Amasya doğan (şehzadeler şehrine yakışır çıkışıyla) çalışma, İstanbul'un efendilerini, egenin efelerini, Ankara'nın seymenlerini görmüş, dinlemiş, izlemiş bir bütün olarak Anadolu kültürü, tarihi, ahlaki değerlerini referans alan bakış açısı oluşturmuş ve bu yaklaşım tarzıyla yeni bir yönetim anlayışını kamuoyunun takdirine sunmuştur.. Özgün çalışmanızdan dolayı tebrik ederim..
-Kenan ŞAHİN-
-Halkbankası, İçkontrol Yönetmeni-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kutup Yıldızı Yayınları

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.