Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Ters Yüz Şatosu Kitap Açıklaması

 

Okul için bir ödev yazması gereken küçük Lorina, siyah bir tavşanın yardımıyla, ormanın içinden sihirli bir dünyaya gider. Oraya vardığında çok çalıştırılan, aç bırakılan ve yakındaki şatodan çıkan zehirli dumanlara maruz kalan yeşil insan insanlarla tanışır. Lorina, şatoya girip yardım istemeye karar verir. Fakat şatoda içeridekilerle tanıştığında onların, bütün yemekleri kendilerine saklayan ve dışarıdakileri köle olarak gören bencil kişiler olduğunu anlar. Lorina’nın macerası onu bürokrat sıçan, denetlemeci yılan, çiftçi armadillo ve en sonunda da Başkan Domuz’la tanıştıracaktır.


 


 


 “Yedi yaş ve üstü çocukları mutluluktan uçuracağı kesin.”


–The Times


 


"Bu çok katmanlı romanı çocuklar çok eğlenceli bulacak. Aynı zamanda yetişkinlerle aralarında bir köprü kurmalarına da yardımcı olarak onlara güzel bir okuma deneyimi yaşatacak.”


–Western Daily Express


 


“Chris Riddell’den muhteşem çizimlerle beraber fevkalade kaleme alınmış bir roman. Sevilesi kahramanı da okurların saygısını hak


ediyor.”


–Parents in Touch


 


“Bu siyasi ve çevrebilimsel masaldan kelimelere dökülmüş saf keyif ışıyor.”


–Times Education Supplement


 


“Büyük bir ustalıkla anlatılmış bu hikâye, komik şiirler ve Chris Riddell’in güzel çizimleriyle bezenmiş.”


–Literary Review


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.