4/5 - 3 Kişi Yorum Yap
39,22 TL
51,6 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 - 08 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Mesleğe yeni başlayan terapistleri seans odasında nasıl bir deneyimin beklediği okullarda pek anlatılmaz. Terapist olmak için teknik bilgi ve becerilerden fazlası gerekir. Terapsit danışanla bir araya geldiğinde kendi düşünceleri, hisleri ve önyargılarıyla yüzleşme yoluna da girmiş olur. İşte bu yolda terapiste bilgelik ve şefkatle yön göstermeyi amaçlayan Cozolino, kendi terapist olma sürecinin kaygılarını, hayal kırıklıklarını, başarılarını ve başarısızlıklarını da açık yüreklilikle paylaşarak, psikoterapistliğin abecesini adım adım gözler önüne seriyor.

Yeni başlayan terapistler veya psikoterapist olmayı düşünenler bu kitapta kendilerini bekleyen dünyaya açılan bir pencere bulacaklar. Deneyimli terapistler belki yıllar içinde kendi deneyimlerinden süzüp biriktirdiklerinin bir yansımasını bulacak. Belki de sadelikle bir araya getirilmiş önemli ayrıntılarda kendilerini tazeleme fırsatı yakalayacaklar.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%33,3
%66,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

28.07.2019

Terapist olabilme sanatı ve Cozolino

Psikoloji bölümünden mezun olduğum şu günlerde, beni hiç bilmediğim bir denizde olduğum hislerimden arındıran, iyi bir terapist olmam için besleyen, özellikle kendi nispeten kusurlu terapilerinden örnekler verip içime su serpen ve en önemlisi her kusurda bir güzellik ve fayda görebilen, bu bakış açısını kitabı okudukça bana da geçiren eşsiz yazar Cozolino’nun eşsiz kitabı... Hayata gözlerimizi açtığımızda nasıl ki bir rehbere ihtiyaç duyuyorsak, mesleğimize başlayacağımız ilk günlerde de bu ihtiyaç baş gösteriyor. Mutlaka her psikoloğun ve adayların okuması gerektiğine inandığım bu kitap ise işte o biricik rehber, adeta kaybolduğumuz bir deniz de bize pusula olan...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.