4/5 - 11 Kişi Yorum Yap, Kazan!
63,64 TL
74,0 TL %14
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 16 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 17 Ekim
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması


Yeniden gözden geçirilerek güncel algoritmalarla genişletilen kitap 18 bölümden oluşmaktadır. Kitap, problem çözümüyle ilgili temel ve yeni tekniklerin öğrenilmesi ve öğretilmesi amacıyla yazılmıştır.
Eser, üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim, Elektronik, Endüstri Mühendisliği ve Uygulamalı Matematik ağırlıklı bölüm öğrencilerine yönelik hazırlanmıştır. Kitabın önemli özelliklerinden biri, diğer yerli ve yabancı kaynaklardan farklı olarak ilk kez birçok yeni algoritma çeşitlerine ve problemlere yer vermesidir.
Kitapta, öğrencilerin konuları kolayca anlayabilmesi ve uygulamaları gerçekleştirebilmeleri için 170'in üzerinde farklı algoritmaya ve 150'nin üzerinde çeşitli örnek ve probleme yer verilmiştir. Temel düzeyde programlama bilgisinden sonra takip edilmesi uygun görünen kitap, aynı zamanda programcılıkla ilgili birçok önemli bilgiyi de içermektedir.

Kitap, algoritmalarla ilgilenen diğer araştırmacı ve meslek sahipleri için de faydalı olmakta ve bir başvuru kitabı niteliğini taşımaktadır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Algoritma = Programlama + Matematik
Temel Veri Yapıları
Kümeleme Algoritmaları
Sayı Teorisi / Kriptolojik Algoritmalar
Graf Algoritmaları
Sıralama Algoritmaları
Kombinator Algoritmalar
Labirent Algoritmaları
Geometrik Algoritmalar
Paketleme Problemleri
Parçalama Algoritmaları
Optimizasyon Algoritmaları
Oyunlarda Arama Algoritmaları
Oylama Yöntemleri
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 871

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

 

Puanlamalar

%72,7
%0
%18,2
%0
%9,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

27.07.2019

Eşsiz

Veri yapıları ve algoritmalar konusunda ülkemizde yazılmış en iyi kitap. Bilgisayar Bilimleri alanında çok iyi seviyede yabancı kaynaklar ile aynı seviyede. Daha da değerli olan ise, bizlerin anladığı bir dilde: "Türkçe"! Arı bir dile sahip olması nedeniyle bu konulara meraklı olanların, araştırmacıların, üniversite öğrencilerinin, yeni mezunların, projeler geliştirenlerin ve bu alanda kitap nasıl yazılır öğrenmek isteyen öğretim elemanlarının rahatlıkla okuyup feyz alabilecekleri bir başucu kaynağı. Tavsiye ederim.

13.04.2019

​​​​​​

Ciddi anlamda emek verilerek yazılmış, güzel bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız