4,5/5 - 8 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 420

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Sesli Kitap (Audiobook) Hediyeli ! (35 Bölüm ve 10,5 saatlik mp3 formatında)Bölümler;Son Durak, Sıradışı Bar Gösterisi, Neden?, İkinci Perde, Hast ... Tamamını gör
7,0 TL
14,0 TL %50
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Sesli Kitap (Audiobook) Hediyeli ! (35 Bölüm ve 10,5 saatlik mp3 formatında)

Bölümler;
Son Durak, Sıradışı Bar Gösterisi, Neden?, İkinci Perde, Hasta Adam, Toplantı, Şu Cennet Dedikleri, İlişkinin Başlangıcı, Devlet Enerji Şirketi, Aşk Zamanı, Silivri, Seyahat Başvurusu, Tutku, Atölye, Mavi Yolculuk, Sevgi Öncesi, Yolun Sonu, Bir bağlantı Olasılığı, Paranın Peşinde, Kabuslar Bitti, Son Varis, Eda'yla Yeniden, İkilem, Eda'nın Evinde, Feromonlar,Deli Zehra, Silivri'de Sabah, Ölümün Eşiğinde, Dibe Vuruş, Gerçeğin Peşinde, Yolculuk, Her Şey Bitti, Son Karar, Yakalama Emri, Cinayet.

Ses uçar, eylem unutulur, göz yanılır: kokuysa tende iz bırakır.
Cayır cayır yakan bir tuzruhu damlası gibi...

Ten Kokusu, feromonların gizem dolu dünyasına yapılan olağandışı bir yolculuk esnasında yaşanan tutku dolu aşkın öyküsünü karanlık suç serüvenleriyle harmanlayarak anlatan bir roman.

*

Üst burnun içindeki iki küçük çıkıntıdan oluşan ve insanoğlunun evrimleşme sürecinde kaybolduğu ya da işlevsizleştiği varsayılan ilginç bir organ olan VNO, bir zamanlar, adına 'feromon' denen 'uzaklara iletilebilir' hormonları algılamaya yaramaktaydı.

Son yıllarda, bilim insanları tarafından kadavralar üzerinde yapılan deneyler sonucunda elde edilen bulgularda, pek çok hayvan türünün temel iletişim sensoru olan bu altıncı duyu organının kimi insanlarda halen aktif olduğu ve feromonlarla yapılan bu sessiz iletişimin bu insanlar tarafından hâlen etkin biçimde kullanılmış olabileceğini düşündüğümüzde; terde, tükürükte, menide, vajina salgısında ve kanımızda bulunabilen ve genetik şifremizi içeren feromonların, mantık-dışı esaretler yaratan şu büyüleyici, bağlayıcı, vazgeçilemez aşkların 'gerçek' nedeni olabileceği kanısına varılamaz mı?

Ten Kokusu, tuhaf serüvenlerle dolu tanıdık bir dünyanın içinde, sizlere bu karmaşık sorunun cevap anahtarını teklifsizce sunan sıradışı bir kitap.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 420

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gala Film ve Sanat Ürünleri

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

13.11.2015

Gerçek Bir Kurgu

Bir Türk yazardan beklenmeyecek kalitede bir kitap gerçekten... O kadar dalmışım ki kitaba hep bir sonra ne olacak diye diye 2 günde kitabı bitirdim, gerçekten olağan dışı bir kurgu. Umarım yeni kitaplar yazar..

23.03.2012

çok iyi...

Şans eseri Ingilizce versiyonunu okuduğum bu kitabı gerçekten çok beğendim. Scent of Skin bana hayatın gerçek anlamını anlattı.
Uzun lafa gerek yok. Ten Kokusu bir Türk yazardan beklenmeyecek kadar iyi bir kitap...

11.01.2012

Fantazi mi Gerçek mi?

Geçmişten ya da gelecekten gelmiş olabiliriz buralara hafızamız silinerek. Fenomonlar ise her zaman her yerde...
Kitabın kurgusu zekice, karakterleri ise çok ustaca işlenmiş diye düşünüyorum. ´Gerçek nerede başlar, nerede biter, fantazi yoksa gerçeğin ta kendisi midir´ diye soranlara uygun bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız