0/5 - 0 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 1. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Ebat : 17x24

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 102

Medya Cinsi : Ciltsiz

Bu kitap, ilkokul çocuklarına sadece robot yapımını öğretmekle kalmıyor, robot yapma sürecinde temel fizik, mekanik yasalarının öğrenilmesini ve pratik bir amaç için kullanılmasını da sağlıyor. Böylelikle t ... Tamamını gör
20,52 TL
27,0 TL %24
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bu kitap, ilkokul çocuklarına sadece robot yapımını öğretmekle kalmıyor, robot yapma sürecinde temel fizik, mekanik yasalarının öğrenilmesini ve pratik bir amaç için kullanılmasını da sağlıyor. Böylelikle temel bilim konuları soyutluktan çıkarak somutlaşıyor, çocuklarımızın kendi geliştirdikleri düzeneklerde kullanabildikleri somut ve gündelik bilgi haline geliyor. Kısacası, robot yapımı, aynı zamanda bir fen laboratuvarı! Bu laboratuvar sayesinde anaokulu ve ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencileri, basit makineleri tanıyacaklar, çevrelerinde gördükleri basit makinelerin çalışma mantığını kavrayacaklar, bu makinelerin günlük hayatımızda nerelerde kullanıldığını anlayacaklar, daha sonrasında bu makineleri kendileri yapmayı deneyecekler, farklı işler için kendi özgün tasarımlarını geliştirecekler. Bu çalışmaların robotik aktivitelerine dönüştürülmesi, kitabın önemli konularından biri...Bu kapsamda önce aktivite içerisinde kullanılan basit makinenin tanımı ve çalışma mantığı anlatılıyor, daha sonra içerisinde bu basit makinenin yer aldığı tam yapılandırılmış bir örnek öğrencilere yaptırılıyor. En önemlisi de, daha sonra öğrencilerden kendi hayal güçlerini ve öğrendiklerini sürece katarak yeni bir araç tasarlamaları isteniyor.

 

Robotlar Her Yerde, Peki Nedir Robot?

Haydi Çocuklar Makine Yapıyoruz!

Dişli Çarklar: Saat, mikser, bisiklet; Hepsinde varlar

Tekerlek ve Akslar: Otomobillerde ve robotlarda olmazsa olmaz!

Kaldıraçlar: Arşimet robot yapabilir miydi sizce?

Kasnak ve Makaralar: Robotumuz nasıl hareket edecek?

WeDo®  Aktiviteleri

 

Kitapta kullanılan modeller için LEGOR Education setleri kullanılıyor. Ana sınıfları için Erken Basit Makineler seti ile temel düzenekler yaptırılıyor ve çalışma mekanizmaları anlatılıyor.  İlkokullar için Basit Makineler seti ile temel mekanik düzenekler yaptırılıyor. Öncesinde tartışma soruları, sınıf içi model yapımı ve modeli geliştirebilecekleri görevler veriliyor.  Basit Makineler ile yapılan modellere WeDo 1.0 ve WeDo2.0 motor ve sensörleri eklenerek, motor ve sensör kullanımı, robot kodlama örnekleri  yapılıyor.  Bununla birlikte  özgün WeDo 1.0 ve WeDo2.0 modelleri ile robot inşası ve kontrolü anlatılıyor.  Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi gözetiminde  hazırlanan bu kitap, ilkokul öğrencilerine özellikle kodlama ve robotik müfredatı uygulayan okullarda tavsiye edilmektedir.

 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!