Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Temel Kodlama Eğitimi - 1 Kitap Açıklaması


Kodlama, küçükten büyüğe her bireyin problem çözme becerisi, algoritmik düşünme, sistem temelli düşünme gibi hayatın her alanında ihtiyaç duyduğu pratikleri kavramasına yardımcı olur. Kitap, kodlama kavramını hem günlük hayattan örneklerle anlatırken, Blockly, code.org ve Scratch gibi blok kodlama araçları ile teknik karşılığını göstererek pekiştiriyor. Serinin ilk kitabı "Temel Kodlama Eğitimi - 1" özellikle 1 ve 2.sınıflar için özenle hazırlanmıştır. Serinin ikinci kitabı " Temel Kodlama Eğitimi - 2" ise 3.sınıftan itibaren tavsiye edilmektedir.

Kitap;
- Temel programlama kavramlarını günlük hayattan örneklerle ve çocukların anlayabileceği pedagojik yaklaşımla anlatıyor.
- Blockly, code.org ve Scratch ile uygulamalar yaparak, blok kodlama araçlarını öğretiyor.
- Bölüm aktiviteleri ve görevleri ile sınıf içi ve dışı alıştırmalar yapılmasını sağlıyor.
- Kitap çalışma örnekleri ile kağıt üstünde alıştırmalar ile destekliyor.

Kitabın bölümleri;
- Hazırlık Yapalım: Bilgisayar ve Programlama ile İlgili Temel Kavramlar
- Algoritmalar: Algoritma Tasarımı ve Sıralama Kavramı
- Döngüler: Tekrarlanan İşlemler için Temel Yapıyı Öğrenelim
- Koşul Yapıları: Programımıza Karar Vermeyi Öğretelim

"Sevgili öğrenciler, bu kitap sayesinde kodlamaya bir başlangıç yapacaksınız ve kodlamanın temellerini atacaksınız. Karşınıza çıkan problemlere çözüm odaklı bakabilecek bir probleme birden fazla çözüm yolu üretebileceksiniz.Size verilen bölüm aktivite, görev ve kitap çalışmalarını yaparken algoritmik, sistematik, yaratıcı düşünme becerinizi geliştireceksiniz.Bu kitabı bitirdikten sonra blok kodlama ile programlanabilen herhangi bir nesneyi programlayabilecek, onlara hayat verebileceksiniz."

Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi gözetiminde hazırlanan bu kitap, ilkokul öğrencilerine özellikle kodlama ve robotik müfredatı uygulayan okullarda tavsiye edilmektedir.

İpek Turan: 15 yaşında kodlama ile tanıştı. Gazi Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Çocuklar için Visual Basic.net programında yazdığı oyun tabanlı eğitim içeriğinde İstanbul üçüncülüğü aldı. Yüksek Lisansına Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri bölümünde devam etmektedir. Çalıştığı kurumda anaokulundan 7. sınıfa kadar kodlama müfredatının tasarlanmasında görev almıştır.
Metin Akça: İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü'nden 2012 yılında mezun oldu. Profesyonel hayatına, eğitim teknolojileri ve IT direktörü olarak devam etmektedir. Metin Akça çalıştığı kurumda kodlama ile ilgili tüm çalışmalara liderlik etmekte, kodlama müfredatı hazırlanmasında aktif rol almaktadır.

Melek Küçükkurt: Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Şu an Eğitim Teknolojileri Uzmanı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görevlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri yüksek lisans programında yüksek lisansını sürdürmektedir. Çalıştığı kurumda anaokulundan 7. sınıfa kadar kodlama müfredatının tasarlanmasında görev almıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 82

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pusula Yayıncılık

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.