8,0 TL
Standart Teslimat : 05 Aralık - 08 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tembellik Hakkı Kitap Açıklaması

 


"Paul Lafargue, burjuvazinin iktidar olmasıyla birlikte, insanlığın kendini kaptırdığı 'ilerleme' çılgınlığıyla dalgasını geçiyor. Kitabı, yer yer bir kara mizah başyapıtı olarak da okumak mümkün." -Nokta- "Lafargue, denemelerinde kapitalist düzeni kıyasıya eleştiriyor, insanların tembellik hakkını savunuyor." -Cumhuriyet-"Yaşamlarının tamamını çalışarak geçiren insanların, bu çalışmalarının ne kadarı kendileri için? Çok azı olduğuna göre, 'Yaşasın Tembellik!'"-Tempo-"Günümüz çevrecilerinin şimdi fark ettiği gerçeği, çok önceden söylemişti Lafargue."-Sosyal Demokrat-"Komünist Manifesto"dan sonra, dünya dillerine en çok çevrilen sosyalizm klasiği. İçinde çalışma aşkı duyanlara lanet!Sayfa Sayısı: 60

Baskı Yılı: 1996


Dili: Türkçe
Yayınevi: Telos Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.05.2012

...

Kitabın adının verdiği ilham, kafalarda çaktırdığı şimşek olağanüstü,; insanın hayata bakışını değiştirecek kadar etkileyici. Ancak kitabın içeriği bu ilhamı başlangıç seviyesinde bırakmış, tekrarlar ve öznel yorumlar derinlik sağlanmasına engel olmuş. Lafargue´ın verdiği ilham çok daha derinleştirilebilir, çok daha ileriye götürülebilir diye düşünüyorum... Gerçekleştirilince ideal dünyaya kavuşmak için atılacak en önemli kaynaklardan biri olacaktır.
Ufkunuzun açılması için okuyun.

26.12.2006

İnsanlık, kölelik

Kitap insanların hayatlarını nasıl yaşadığını? -aslında yaşamadığını- gösterdiği için mükemmel.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.