Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Telhun Kitap Açıklaması

 


Dünyaca ünlü İranlı yazar Samed Behrengi'nin masalları Farsçadan çevrilerek Kaynak Yayınları tarafından yeniden yayımlanıyor.

On iki kitaptan oluşacak bu özel dizinin ikinci kitabı Telhun, Nuran Balcı Özekçin'in enfes çizgileriyle hayat buluyor. Kitap, 23 Nisan'da raflardaki yerini alacak.

Yürek ve ciğer ne işe yarar? Her istediği ayağına gelen, her şeyi satın alabilecek bir insan neden bir yürek ile bir ciğere sahip olmak ister?

Samed Behrengi'nin İran halk masallarından derleyerek kaleme aldığı Telhun, vicdan, cesaret, sevgi, dürüstlük gibi insani değerlerin önemine vurgu yapıyor.

'Çok zengin bir tüccarın yedi kızının en küçüğüdür Telhun. Hepsinin karakterleri, istekleri, zevkleri ayrı olsa da Telhun ablalarından çok farklıdır. Onlar gibi süse, eğlenceye, düşkün değildir. Sanki başka bir dünyada yaşıyormuş, hayattan başka şeyler bekliyormuş gibidir.
Günlerden birgün tüccar bir eğlence düzenlemeye karar verir. Bu eğlence için şehre inip alışveriş yapacaktır, kızlarına ondan neler istediklerini sorar. Kızlar, havuzlu hamamlar, altından ve gümüşten yapılmış ayakkabılar, ışıltısı bir fersah öteden fark edilen mücevherler, hizmetçiler isterler babalarından. Telhun ise ona bir yürek ve bir ciğer getirmesini ister yalnızca. Ama Telhun ne yapacaktır yürek ve ciğer ile?'Sayfa Sayısı: 72

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaynak Çocuk

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.08.2013

..

Samed Behrengi gibi bir ustanın bugüne kadar okuduğum en yavan masalıydı açıkçası.Usta´nın büyüklüğünü değiştirmese de yeğenime okuyacağım masalların arasında ilk sıralarda yer almayacağını söyleyebilirim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.