3/5 - 12 Kişi Yorum Yap
13,2 TL
22,0 TL %40
Standart Teslimat : 25 Ekim - 29 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Telgraftan Tablete Kitap Açıklaması

Yirmi birinci yüzyılın ilk yılından bu yana kuşaklar üzerinde çalışıyorum. Bir kuşağı anlamak, bir dönemi anlamaktır. Bir dönemi anladığınızda paradigmanın kıskacına sıkışmaktan kurtulursunuz. Ve sizin gibi olmayanları kendinize ait yargılarla değil, onlara ait gerçeklerle görmeniz mümkün olur. Bu mümkün olduğunda ise dönüşürsünüz.  

İşte ya da evde… Bir şirket olarak ya da bir birey olarak…

 

Bir kuşağı anlamak, suya atılan taş gibi, etkisi dalga dalga büyüyen, yaşama, geçmişe ve geleceğe dair müthiş bir kavrayış sağlar. Hoşgörü sınırlarınızı genişletir, zamanın ruhuna yaklaştırır ve her adımda yargılayan değil öğrenen olmaya yönlendirir. 

 

Çünkü bir Çin atasözünde de söylendiği gibi

“Bir kuşağın diktiği ağacın gölgesinde öteki kuşaklar serinler.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar
%8,3
%41,7
%33,3
%8,3
%8,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

13.07.2019

3lük

Toplama bir eser gibi. Bu şekilde okunursa belki daha uygun olur.

09.04.2019

Nesil konusuna giriş

Kitabın önsözünde yazarın kendisinin de yazdığı gibi, Türkiye'de bu alanda ciddi bir yazılı kaynak eksikliği var. Kitap bu eksiklik varken iyi bir derleyici vazife üstleniyor. En azından son yıllarda sıkça bahsedilen kuşak, nesil, jenerasyon kelimelerinin ne tip bir bakış açısıyla değerlendirileceğine dair bir fikir sahibi olmak isteyenler rahatlıkla okuyabilir. Teknik bilgiye boğmayan, rahat okunabilen bir kitap. Türkçe'ye maalesef henüz çevrilmemiş birçok kitaptan alıntı da yapıyor, dil bilenler o kitapların peşine düşebilir. Fakat o kitapların da çevrilip Türkçe'ye kazandırılması, hatta Türkiye dinamikleri ve verileri ışığında detaylı nesil kitaplarının kazandırılması gerekir.

04.02.2019

Hayal kırıklığı

Hayal kırıklığına uğradım. Dergilerden, makalelerden alınmış yazıların aceleyle yapılmış bir kolajı gibi. Editör yardımıyla zorla toparlanmış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.