Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tek Tanrılı Dinlerde Resim ve Heykel Sorunu

Tek Tanrılı Dinlerde Resim ve Heykel Sorunu

Tek Tanrılı Dinlerde Resim ve Heykel Sorunu

10/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Bulut Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Dinlerin ilk tasarımı ve peygamber uygulamaları farklı olduğu halde; bugün Yahudilikte ve İslam’da resim-heykel üretimi ve kullanımı neden yasaktır? Neden Hıristiyanlar 730 yılından başlayıp yüz yıl boyunca kilise eliyle resim ve heykel kırmıştır? Neden “İslam’da resim-heykel yasağı yoktur” diyen çağdaş ilahiyatçılar bile görevli oldukları camilere kutsal resim asamaz, resim karşısında namaz kılamazlar? Onları buna zorlayan nedir?

Bu kitap işte tüm bu sorunlar ve soruların yanıtlarını temel inanç kaynaklarını tanık göstererek yalın bir dille vermektedir.Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bulut Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 296

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752863118


Yorumlar (1)

Etkileyici biraz da sarsıcı bir kitap

Köksal Hoca geçen sene görsel iletişim dersimize geliyordu. Bayramdan önceki hafta okul arkadaşımdan bu kitabı duyup aldım, tatilde bitirdim. Dinlerin ortaya çıkışı , sanata bakışı konusunda pek birşey bilmiyordum. Korkunç bir araştırma yapıldığı belli, okurken insanı etkiliyor bir de (derstede öyle oluyordu) başka yerden duymadığımız kendi fikirlerini anlatıyor olması süper! Özellikle köleci dönemi anlatan kısımları beni sarstı.