Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Tehlikeli İlişkiler Kitap Açıklaması


"Mösyö de Merteuil'in koynuna girdiğimde bakireydim. Bana bir şey öğretecek anı güven içinde bekliyordum. Çekingen, ürkek bir tavır içinde olmak gerektiğini düşündüm. Kimine çok tatlı, kimine çok acı gelen o ilk geceiy ben ancak bir deneyim fırsatı olarak karşıladım. Acısına, zevkine, herşeyine iyice dikkat ettim.

(...) Kendisine karşı böyle ince ve kibar davranmam karşılık buldu ve bizim dindar hanıma mektup yazarken masa işlevi gördü bana. Ona böyle bir kızın yatağında, daha doğrusu kollarında ve vefasızlık da ederek yazılmış, halimi, yaptıklarımı da olduğu gibi anlatan bir mektup göndermek keyiflendirdi beni doğrusu. Emile mektubumu okurken kahkalarla gülüyordu.

(...) Daha ne söyleyeyim size ben? Seviyorum, evet, çılgınca seviyorum. Bende bu aşkı uyandıran, bu sözü söylememi kaç kez istedi de bir kere bile duymadı ağzımdan. Ona bunu bir kez olsun duyurabilmek zevkini tadabilmek için canımı bile verebilirim ama olmaz, söyleyemem, söylemem doğru olmaz! (...) Bana karşı direnebilme cesaretini göstereceğini sanan o şahane kadın yenildi sonunda işte sevgili dostum! Evet sevgili dostum, benim oldu o artık, tamamen benim oldu. Dünden beri bana vermediği bir şey kalmadı artık. (...) Kendine geldiğinde artık boyun eğmiş, mutlu fatihine teslim olmuş bir kadındı... (...) Tam ve karşılıklı bir esrime oldu bizimkisi. Hayatımda ilk kez zevkten sonra da geçmedi sarhoşluğum.
Tehlikeli İlişkiler... Laclos'un 1782'de yayımlanmış bu olağanüstü kitabı, iki yüz yıl sonra Oğlak Klasikleri arasında...Sayfa Sayısı: 426

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Oğlak Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Yakın zamanda gerçekleştirilen başarılı film, tiyatro ve bale uyarlamaları silsilesi, bu sürükleyici aşk, entrika ve baştan çıkarma sanatı öyküsünün hâlâ ortak hayal gücümüzde güçlü bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Fransız ordusundan bir teğmen tarafından ya-zılan Tehlikeli İlişkiler, aynı anda hem şaşırtmayı hem de eğlendirmeyi başarır. Konu, devrim öncesi Fransası’nın aristokrat çevrelerinde geçer ve merkezinde kalpsiz, çekici çapkın Valmont ve rakibi, eski aşığı ve suç ortağı Merteuil yer alır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%66,7
%16,7
%16,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.