216,0 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
Bu üründe kargo bedava!

Tefsirde Semantik Metod Kitap Açıklaması

 


Allah Te'ala'nın insanlığa son hitabı olan Kur'an-ı Kerim, ebedî sa'adete ulaşmak isteyen her mü'minin, üzerinde düşündüğü, anlamaya çalıştığı ve anladıklarını yaşamayı amaçladığı bir kitaptır. İslam Dîni'nin birinci temel kaynağı olan Kur'an-ı Kerim, nazil olduğu "Asr-ı Sa'adet"ten günümüze kadar tefsîr edilmeye gayret edilmiş, içindeki ma'nalar insanlığın istifadesine sunulmaya çalışılmıştır. Sâhili bulunmayan bir okyanus olan Kur'an'ın ve O'nun ayetlerinin derinliklerindeki ma'nâları ortaya çıkarabilmek için de farklı tefsir yöntemleri uygulanmıştır. Bu yöntemler içinde, kökleri mâzide olup, günümüzde değeri yeni anlaşılmaya başlanan "Semantik Metod", elinizdeki çalışmada tafsîlatlı bir şekilde îzah edilmiştir.

Bu ilmi araştırmada, "Semantik Metod" hakkında teorik bilgilerle yetinilmemiş aynı zamanda bu yöntemin uygulanışına bir misâl olması açısından, Kur'an'ın önemli anahtar kelimelerinden "Kavm" kelimesinin "Semantik Analiz"i yapılmıştır. Böylece "Kavm" kelimesine dâir geçmişte ve günümüzdeki yanlış anlamalar ortaya konularak, kelimenin "Semantik Tanım"ı yapılmıştır. Söz konusu semantik tanım çerçevesinde, "Kavm"in, "Kur'an Siyâkı"ndaki ma'naları tesbit edilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 864

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Rağbet Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.