4/5 - 96 Kişi Yorum Yap
19,53 TL
27,5 TL %29
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 03 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 05 Ağustos
Standart Teslimat : 06 - 10 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Türk bir anne ile Fransız bir babadan olma Hector Berlioz -kendisi Türkiye'de yaşayan bir Fransız Türk'üdür- sıradan bir pazar sabahı kahvaltı ederken bir ilan okur ve "hayatı değişir"... "Hayatımı satıyorum! 25 yaşında, iyi eğitimli, iki yabancı dil bilen sağlıklı genç, geri kalanını temin edebilmek amacıyla hayatının bir bölümünü satıyor. İlgilenenler aşağıdaki telefon numarasına başvurarak randevu alabilirler."
Genç yazar Alper Canıgüz'ün ilk romanı yukarıda tırnak içine alınan ilanla başlar. Tatlı Rüyalar, kitabın alt başlığında da belirtildiği gibi, gerçekten 'psiko-absürd' ve de 'romantik komedi'. Zekice kurgulanmış, bir ilk kitaptan -alışıldığı üzere- beklenmeyecek kadar iyi yazılmış, kıvrak dilli, özellikle de saçma, komik ve psikolojik... Gerçek bir serüven, gerçek bir roman... Romana sonundan bakarsanız, matrak bir romantizm de bulabilirsiniz. İşin psikoloji kısmına gelince... Yazarımız her ne kadar 1969 doğumlu genç bir psikolog ise de, burada mesleğini kötü temsil ettiği bile söylenebilir. Binyıl Kitap ekinde yayımlanan söyleşisindeki ifadeleriyle aktaralım durumu: "Tatlı Rüyalar'da psikolojinin kullanımdan ziyade 'kötüye kullanımı' mevcuttur. Psikoloji nedir ne değildir, bu konuda çoğunluğun kafasının karışık olduğunu biliyorum. Davranış örüntüleri hakkında büyük bilgi birikimine sahip olmakla birlikte iş, insan ruhunun ne menem bir şey olduğu konusuna gelince psikologların durumu da daha parlak değil diye düşünüyorum. İşte kitaptaki 'psikoloji parodisi' bununla ilgilidir." Tatlı Rüyalar, "uzun süredir keyifli bir kitap okumadım" diyenlere hiç çekinmeden " aradığınız işte bu" diye tavsiye edebileceğiniz bir kitapSayfa Sayısı: 186

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Önemli Olan Kimin Kazandığı Ya Da Kaybettiği Değil, Kimin Daha Çok Dayak Yediğidir!
Tuğba Eriş

Alper Canıgüz, Emrah Serbes, Murat Menteş... Bazen bir kitap okursunuz ve yazarının misyoneri kesilirsiniz; bu üç yazar da benim misyonerlik dönemlerimin kahramanlarıdır. Onuncu yılında 10. baskısını yapan Alper Canıgüz’ün Tatlı Rüyalar’ını ailem ve arkadaşlarım arasında elden ele dolaştırmıştım. Emrah Serbes’in Erken Kaybedenler’ini okumamla Ankara Polisiyelerini hatmetmem bir oldu ve aynı misyonerlik süreci yinelendi.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Virgül Eleştirdi

Tatlı rüyalar...

ŞENOL BEZCİ

Çoğu ilk romanın kaçınılmaz bir biçimde otobiyografik olduğuna, ilk romanlarında yazarların kendi yaşanmış gerçeklerinden bahsettiklerine inanılır. Alper Canıgüz, İletişim Yayınlarından çıkan ilk romanı Tatlı Rüyalar’ın da böyle algılanabileceğini düşünmüş olmalı ki romanının başına şöyle bir not düşmüş:

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%65,3
%28,4
%5,3
%1,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.07.2020

Keyifli

Yazarı ilk bu kitabıyla tanıdım ve bu sayede diğer tüm kitaplarını okudum gerçekten sizi keyiflendirecek bir kitap genel olarak yazarın tüm kitaplarını beğensem de bu kitapla tanıdığım için yeri ayrı herkese öneriyorum

04.06.2020

Iyiydi

Herkese tavsiye ederim

23.02.2020

Modern klasiklerden

Tatlı rüyalarda Alper Canıgüz, bizi 2000lerin İstanbulun'da tatlı bir seyahata çıkarıyor. Psikojiden polisiyeye zaman zaman güldüren çok da düşündüren harika bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.