Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Tatlı Perşembe Kitap Açıklaması

 

"Bir insan kapana kısılmışsa ve seçme şansı yoksa, kapanın içini dekore etmeye girişir."


Beş parasız bir halde şehirden şehire sürüklenirken hayata tek başına tutunmaya çalışan Suzy ile Dünya Savaşı’nın bitiminde askerden döndükten sonra bilim adamı olmak için uğraşan Doc’un yolları Sardalye Sokağı’nda kesişir. Balıkçıları, serserileri, göçmenleri, sevimli dolandırıcıları ve sıra dışı polisiyle sahici hayatın samimi bir resmi olan bu sokakta ilişkiler de tutkuyla yaşanır. Konumları birbirinden farklı bu insanların arzuları, duyarlılıkları, birlikte sevgi ve dayanışma ruhuyla var olma çabalarına, “Berbat Çarşamba” ile “Bekleme Günü Cuma” arasında, kırılgan bir aşkın etkileyici öyküsü eklenir.


Neredeyse her eseri başyapıt sayılan ve dünya edebiyatına katkılarından dolayı 1962 yılında Nobel Edebiyat Ödülü ile onurlandırılan John Steinbeck’in Tatlı Perşembe’de incelikli anlatımıyla yansıttığı Sardalye Sokağı, roman sanatının ve dünya edebiyatının en özel kahramanlarından biridir.


 


 (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.01.2021

Dayanışma Ruhu

Yukarı Mahalle ve Sardalye Sokağı'ndan sonra okuduğum serinin bu son kitabı, yüzümde tatlı bir gülümseme bıraktı. Steinbeck'in farklı tarihlerde yazdığı bu seride, son kitaba gelindiğinde anlatım gücünün ve insan doğasına dair umudun nasıl geliştiği gözlenebilmektedir. Dayanışma ruhunu çok güzel anlatan bir eser, herkese tavsiye ederim. 1982 yapımı bir de filmi bulunmaktadır.

14.09.2013

Çeviri

Bu muhteşem romanı Dost Körpe nin yetkin çevirisinden okumak Çok güzel.Sel yayıncılığa teşekürler

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.