42,0 TL
Standart Teslimat : 19 Mayıs - 22 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tasavvufta Kavram ve Ritüeller - Ehl-i Beyt Yolu Kitap Açıklaması

 

Sahip olunan değerler bireyin gelecekte kişiliğini, bakış açısını, davranışlarını ve hatta hayatını belirleyecek etkenler olduğu için bireyin belli başlı değerlerin farkına varması, gerekli değerleri kazanması yani, değerler benimsemesi, bütün bu değerleri kişiliğin temel taşları haline getirerek davranışa dönüştürmesi gerekir. Buna biz “Değerler Eğitimi” de diyebiliriz. Bu değerlerin yeni nesillere bir şekilde aktarılıp verilmesi gerekmektedir. Bu derleme çalışması bir açıdan bu konuya yardımcı olma amacı ile hazırlanıp sunulmuştur. Umulur ki bir yararı olabilsin.

Alevi Bektaşi kaynakları arasında deyiş ve nefesler, buyruklar ve velayetnameler çok önemli yer tutmakla birlikte asıl kaynak olarak Kuran’da yer aldığı muhakkaktır. Kur’an Alevi Bektaşiliğin temel kaynaklarından biridir. Zira Alevi Bektaşilik, İslam kökenli en özgün inançsal akımdır. Merkezinde Ehl-i Beyt sevgisinin yer aldığı Alevilik Bektaşilik Ehl-i Beyt’in önderi olan İslam peygamberi Hz. Muhammed’e sevgi ve sadakatle temeyyüz etmiştir. Bu da Alevi Bektaşiliği öze bağlılık bakımından diğer bütün İslami akımlardan ayırmakta ve tam anlamıyla özel bir vasfa büründürmektedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.