0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
14,26 TL
20,37 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 08 - 12 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Etkileşimli Tasarım Süreci...

Karşılıklı deneyimler ile beslenebilen, profesyonel birikim ve gündelik yaşamın, farklı bir deyiş ile tasarımcı ve kentlinin birlikte, kol kola çalışması durumu. Demokratik ve insanca bir yaklaşım, belki de olması gereken... Peki bu duruma günümüz koşulları da eklenince neler oluyor acaba? Küresel düzen, metropollerdeki hızına yetişilemeyen yaşam biçimi tasarımcı ve kentliyi bir de yatırımcı ile aynı cendere içine alıyorsa, nasıl bir arada olmalıyız?
İç içe geçmişliğin her gün arttığı; kentler, ülkeler arasındaki sınırların her geçen gün belirsizleştiği bu "yeni dünya"mızın tek bir "yer" oluşuna daha ne kadar dayanacağını bilmiyoruz.

Ama bazı soruları sürekli soruyor, olan biteni sorguluyoruz.

Örneğin;
"Dünya'daki metropoller ve içinde barındırdığı kentli nüfusu ne kadar daha büyüyebilir? İnsanoğlu tarih boyunca teknoloji ve ekonominin izin verdiği ölçüde neden sürekli erk kavramını ön plana çıkaran bir yapılaşma türünü tercih ediyor?
Kentler, metropoller daha ne kadar dönüşebilir? Kentli bu dönüşümlerin ve başkalaşmanın neresindedir? Bütün bu gelişmeler ışığında İstanbul'a neler oluyor? Sizlerle bu soruları tartışmak, biraz da gelecek için önümüze görebilmek amacı ile kitabımı beğenilerinize sunuyorum. Dr. Ece Ceylan BabaSayfa Sayısı: 262

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cinius

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız