Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Tarım hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde en tehlikeli alanlardan biridir. İş kazalarını ve hastalıkları azaltmak, yaşam koşullarını iyileştirme ve verimliliği arttırmak için tarımsal ve kırsal pratik çözümlerin alanlarda uygulanmasına verilen dikkat giderek artmaktadır. Birçok ülkeden raporlar gösteriyor ki ergonomik yeniliklerin fizibilite ve etkinliği tarımsal ve kırsal ayarlarda çalışma ve yaşam koşullarını geliştirmiştir. Bu güzel örnekleri dikkate alarak, bu kitapcık özellikle gelişmekte olan ülkelerde kolay uygulanabilir ergonomik iyileştirmeler için pratik ve somut rehberlik sunmaktadır.

ILO ve Uluslararası Ergonomikler Derneği arasında ki uzun süreli işbirliği sonucu olarak, bu kitapçık, düşük maliyetli veya ücretsiz elde edilebilir pratik ergonomik geliştirmeleri 100 örnek resimli olarak derlemiştir. Herbir kontrol noktası; bir eylemi, neden gerekli olduğunu, nasıl yapılacağını, ek ipuçlarını ve hatırlanması gereken noktaları açıklar. Kontrol noktaları, ergonomik olarak tasarlanmış aletlere, malzemelerin taşınması ve iş istasyonlarının düzenlenmesi için en iyi tekniklere, fiziksel çevrelere, dinlenme tesislerine, takım çalışması yöntemleri ve toplumun işbirliği üzerinde durur. Bu değerli eğitim aracı tarım ve kırsal ayarlarda daha iyi bir çalışma alanı yaratmaya ilgisi olan herkes için tasarlanmıştır: işverenler, yöneticiler, işçiler, denetimciler, güvenlik ve sağlık çalışanı, eğitmenler ve eğiticiler, mühendisler, ergonomistler ve tasarımcılar.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 260

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Efil Yayınevi Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız