12,67 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tarihin Çarmıhında Güneş Ülkesi Kitap Açıklaması

 


"Adım Said Rıza. Bu kitapta yazacaklarımı ister yaşlı birinin hatıraları, ister on yıllardır abluka altında tutulan bir ülkenin meydan okuyuşu, isterseniz derslerle dolu tarihi bir belge olarak kabul edin. Ömrümün sayılı günleri yeter de yazmayı tamamlayabilirsem ve siz de biraz sabırlı olup sonuna kadar okuyabilirseniz, pişman olmadığınızı göreceksiniz."

Her sözüyle gündem yaratan siyasetçi-yazar Mahmut Alınak'ın ezberleri bozacak yeni romanı Tarihin Çarmıhında Jan Yayınları'ndan çıktı. Güneş Ülkesi alt başlığıyla okurla buluşan kitapta bugüne kadar sağlam bellediğimiz harçlarımızla üst üste yığdığımız ezberler birbirine çarpa çarpa un ufak olacak. Üç yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü olan Tarihin Çarmıhında "Güneş Ülkesi" adlı romandaki olaylar bugün dünyanın en özgür ve en mutlu ülkesi olan Şengal'de geçiyor.

Ne yazık ki, dünyayı çelik bir kafes içine hapseden devletler kendi halkları Şengal'de süren değişimi fark edip uyanmasın diye bilim ve tekniğin tüm imkânlarını kullanarak Şengal'le onlar arasına aşılmaz setler çektiler. Bu engellemeler olmasaydı, Şengal'de sürmekte olan yeni hayat bütün dünyaya ışık saçacak ve dünya tüm kötülüklerden, adaletsizliklerden ve eşitsizlikten arınmış olacaktı.

Bütün bunlara rağmen bu roman okuyucusuna keyifli bir okuma sözü vermiyor, aksine çok rahatsız edecek okuyucuyu. Romanda Şengal'in kuruluşuna giden yolda çekilen acılarla, zulüm ve baskıyla tanışacaksınız. Kimi bölümlerde gözyaşlarına boğulacaksınız. Kimi bölümlerde öfkeden hop oturup hop kalkacak, elinizdeki kitabı nerelere savurup atacağınızı bilemeyeceksiniz. Ancak eliniz yine de gidip onu savurup attığı yerden geri alacak. Kimi bölümlerde de "yok artık" diyeceksiniz.Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Jan Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.