34,65 TL
Standart Teslimat : 30 Kasım - 03 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tarihi Hoşça Kal Lokantası Kitap Açıklaması

 

Kaybetmek bizim işimizdir.

 

Ayrıldıktan sonra, geçmiş zaman âşıkları gibi seni kalbime gömdüm Muazzez. 

 

Altında yatır olan araziden farkı yok şimdi. 

 

Yeni bir aşk inşa edemiyoruz; tam başlayacak oluyoruz, senin yattığın yere denk geliyor, dozerler çalışmıyor, kepçeler kırılıyor, gelen korkup kaçıyor. 

 

Gelirsen diye terliklerini kapının ağzına bıraktım, iki senedir ayaklarını bekliyorlar. Ayna yüzünü, bardak dudağını, ellerim saçlarını, pencere gözlerini bekliyor.  

 

Fakat hakkını teslim edeyim; çok muhterem zatmışsın Muazzez. Hani tabelanı yaptırıp göğsüme assam, desem ki, “Burada bir muhterem zat yatıyor” seni bekleyen kollarıma çaput bağlarlar, gözyaşlarıma dilek taşları atarlar...

 

Sana tahsis ettik yürek denilen arsayı; koy in cin top oynasın; koy anılar cirit atsın. Anladım, sensiz bana bu dünya dar... 

 

 

 

Yeşilçam filmlerindekileri andıran, kalbimize dokunan karakterler... Bir köşede unutulmuşlar, yalnızlığıyla yoğrulmuşlar, kırık gönüller, bir yerlerde sessiz sedasız yaşayanlar, görmediklerimiz, görmezden geldiklerimiz... Dedemin Bakkalı, Ev Yapımı Sihirli Değnek, Oyuncu Anne, Çok Hayal Kuran Çocuk kitaplarının yazarı Şermin Yaşar’dan “kaybetmek bizim işimizdir” diyen insanların öyküleri... Bir solukta, derin iç çekişlerle okuyalım, başımızı kaldırıp onlara bakalım diye...

 

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.01.2021

Çok güzel

Gerçekten bana çok dokunan ve çok etkileyen bir kitaptı... herkesin okumasını tavsiye ederim.

10.03.2019

Yaşamdan kareler

Yazarın okuduğum ilk kitabıdır. Öykülerin hepsi çok başarılıdır. Özellikle Civa ve Bekleme Salonu öyküleri vurdu geçti. Şiddetle tavsiye edilir.

23.12.2017

Bu sefer güldürmedi...

Yazarın her kitabını alıyorum ve zevkle okuyorum. Bu kitap fazla hüzünlü ama gene edebi açıdan döktürmüş, Şiddetle tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.