Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


İnsanlık tarihi incelendiğinde, coğrafi keşiflerden türlü icatlara, dünya savaşlarından doğal afetlere kadar pek çok olayın bu akışı etkilediği görülür. Bazen bir fikir veya akım bir imparatorluğun çökmesine neden olmuş, bazen hiç beklenmedik bir kişi birdenbire tüm dünyaya hükmeder hale gelebilmiştir. Bugünkü dünya düzenini kavramak için, ilk yapmanız gereken şeylerden birisi olayların tarihsel gelişimini öğrenmek, tarihe yön veren olay ya da kişiler hakkında bilgi edinmek olacaktır.

İşte bu kitapta, Hz. İsa'nın doğumundan Fransız İhtilali'ne, tekerleğin keşfinden, ilk insanın uzaya çıkışına kadar tarihin akışını değiştiren pekçok olayın etkileyici detaylarını bulacaksınız. Kitapta yeralan bilgiler, sebep ve sonuçlarını merak ettiğiniz pek çok olay hakkındaki sorularınıza cevap olacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: iconinn

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

11.04.2018

Yazarın Dünya tarihi

Yazar, dini görüşünü bazı konularda harmanlayarak olayların içine serpiştirmiş. Ama söz konusu tarih olunca yorumdan ziyade günün şartlarını belirtmesi daha iyi olabilirdi. Bunun haricinde konu seçimleri ve sade anlatımı ile bana faydalı oldu diyebilirim. Yazar, biz okurları başka kitapları okumaya ve araştırmaya yönlendirmesi açısından bile faydalı bir kitap diyebilirim

02.05.2016

Çok taraflı bir anlatım

Kitabın anatımı fazlasıyla taraflı. Bir tarih kitabında tarihçi geçmişi olduğu şekliyle anlatması ve kendi ideolojisini katmaması gerektedir yoksa beyin yıkamaya yönelik bir kitaba dönüşür. Kitabı dünya tarihi hakkında bir projem için bana yol göstersin diye aldım. Kitabın başında İslam ve Osmanlı tarihi anlatımlarını fazlasıyla abartılı buldum. Bana okulda bize okutulan ve her yönüyle kusursuz olan tarihte tek bir hata bile yapmamış klasik osmanlı anlatımı olarak geldi. Konu ortaçağ ve fransız devrimine gelince yazar, orta çağın bitişiyle avrupanın aydınlanmasını bir dejenerasyon olarak tanımlıyor! Allah´ın buyrugunu reddedip kiliseye isyan etmelerini bir sapkınlık olarak betimliyor. Kim ne derse desin tarihin en karanlık çağlarından birinin bitip insaların çağdaşlaşması ve kilisenin zulmüne karşı gelmelerini bir sapkınlık ve dejenerasyon olarak gören bir yazarın kitabını bu noktada bırakırım...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.