Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


'Tarihçilerin Şeyhi' Prof. Dr. Halil İnalcık'ın hayatı ilk kez kitaplaştı.
Kendisiyle yapılan uzun konuşmalarla, tarihe adanan ve bir dönemi anlatan çok önemli bir kaynak.
Fotoğraflarla zenginleşen 614 sayfalık, bir çırpıda okunan akıcı kitap...Sayfa Sayısı: 616

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%95,5
%4,5
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.09.2018

Başucu Kitabım

Emine Çaykara Hanımın samimi ve Halil İnalcık Hocanın ona duyduğu güven den doğan samimiyetle kimi zaman gözlerim dolarak kimi zaman gülümseyerek okuduğum bir kitap. Bilim insanı olarak tarihe yaklaşan, bilimsel sistemle çalışan bir değerimiz Halil Hoca, ruhu şad olsun. Tarihi bana sevdiren kitaplardan biridir bu kitap. Çok farklı bir genel kültür kaynağı aynı zamanda. Tarihçi olmadan tarih kitabı okurken en büyük endişem doğru kaynaktan bilgi edinebilmekti. Halil Hoca bu konuda kesinlikle bir pusula ve tarihimizi öğrenirken derinlere inmek için hocanın doğru referanslarıyla doğru bilgi veren tarihçilere ulaşabilirsiniz.

23.12.2013

saygılar

HALİL HOCAYI ELEŞTİRMEK. NE HADDİME. ANCAK ONUN AÇTIĞI YOLDA İLERLERİM. KİTABI ÇOK BEĞENDİM . SAYGILARIMLA...
ALLAH HOCAMA UZUN ÖMÜR VERSİN.

06.08.2007

Müthiş Bir İnsan, Müthiş Bir Kitap

Hayranlık duyarak ve büyük bir keyifle okuduğum bir kitap oldu "Tarihçilerin Kutbu Halil İnalcık Kitabı". Çünkü:<br>
<br>
1) Kendisiyle nehir söyleşi yapılan Prof. Halil İnalcık, müthiş bir bilgi birikimine sahip, çalışkan, araştırmaktan yılmayan, her konuya eleştirel bir gözle bakıp dün ile bugünü kıyaslayabilen, tarihi anlatırken okuruna keyif vermeyi çok iyi bilen müthiş bir insan, gerçek bir aydın. Dolayısıyla söyleşinin kalitesi son derece yüksek.<br>
<br>
2) Söyleşiyi yapan kişi (Emine Çaykara) bilgili, hoş sohbet, araştırmacı, meraklı, zengin bir entellektüel birikime sahip bir insan. Söyleşi yaptığı kişinin ne derece büyük bir bilgi birikimine sahip olduğunu bildiğinizde bu söyleşiyi yapabilmenin de ne büyük cesaret ve çalışma ürünü olduğunu anlamak hiç zor değil. Bu kitabın oluşumunda tebrik edilmesi gereken iki kişi varsa bunlar Prof. Halil İnalcık ve Emine Çaykara'dır diye düşünüyorum.
<br>
3) Söyleşinin iki tarafı bu denli zengin birikimli ve aydın insanlar olunca söyleşinin kendisinin "zor" okunma ihtimali vardır. "Tarihçileri Kutbu" kitabında ise tam tersi söz konusu. Söyleşinin dili son derece açık, net, akıcı. Başta 600 sayfalık hacim okurun gözünü korkutsa da bir süre sonra anlıyorsunuz ki bu kitaptan bir 600 sayfa daha olsa merakla okumaya devam edersiniz.<br>
<br>
"Tarihçilerin Kutbu" harika bir kitap. Ben babamın ısrarlarına karşın "biraz da hacminin yarattığı endişeyle" bu kitabı okumayı ertelemiştim. Çok büyük hata yapmışım. Hatta aradan belirli bir zaman geçtikten sonra insan yeniden büyük zevkle okuyabilir. Tarihe azıcık merakı olan herkese, hatta merakı olmayanlara da şiddetle tavsiye ederim. Bence kaçırılmaması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.