24,7 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tarihçilerin Kutbu Kitap Açıklaması

 


'Tarihçilerin Şeyhi' Prof. Dr. Halil İnalcık'ın hayatı ilk kez kitaplaştı.
Kendisiyle yapılan uzun konuşmalarla, tarihe adanan ve bir dönemi anlatan çok önemli bir kaynak.
Fotoğraflarla zenginleşen 614 sayfalık, bir çırpıda okunan akıcı kitap...Sayfa Sayısı: 616

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.09.2020

Yakın Siyasi Tarih

Cumhuriyetin ilk yıllarının siyasi ve kültürel tarihinin dinamiklerini anlamak için oldukça faydalı bir çalışma olmuş. Özellikle, son yüzyılın en önemli tarihçilerinin biri olan Halil Hocamızın imbiğinden süzülmüş yorumlar ve dönemin popüler tarihinin yansımalarıyla muhteşem değerlendirmeler okumak istiyorsanız, hiç beklemeden okuyun denilebilecek bir kitap olmuş.

17.09.2018

Başucu Kitabım

Emine Çaykara Hanımın samimi ve Halil İnalcık Hocanın ona duyduğu güven den doğan samimiyetle kimi zaman gözlerim dolarak kimi zaman gülümseyerek okuduğum bir kitap. Bilim insanı olarak tarihe yaklaşan, bilimsel sistemle çalışan bir değerimiz Halil Hoca, ruhu şad olsun. Tarihi bana sevdiren kitaplardan biridir bu kitap. Çok farklı bir genel kültür kaynağı aynı zamanda. Tarihçi olmadan tarih kitabı okurken en büyük endişem doğru kaynaktan bilgi edinebilmekti. Halil Hoca bu konuda kesinlikle bir pusula ve tarihimizi öğrenirken derinlere inmek için hocanın doğru referanslarıyla doğru bilgi veren tarihçilere ulaşabilirsiniz.

23.12.2013

saygılar

HALİL HOCAYI ELEŞTİRMEK. NE HADDİME. ANCAK ONUN AÇTIĞI YOLDA İLERLERİM. KİTABI ÇOK BEĞENDİM . SAYGILARIMLA...
ALLAH HOCAMA UZUN ÖMÜR VERSİN.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.