0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
18,25 TL
25,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 Mart - 05 Mart
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Tarih ve Kültür Zenginliğimiz Müzeler Kitap Açıklaması


Tarihi olmayan milletlerin geleceğinin olamayacağı söylenir. Bir milletin tarihsel kimliğinin en önemli bileşeni ise, onun insanlık kültürüne kattıkları, ama kendine özgü yaşam biçimidir; daha doğru ifade ile kültürel gen haritasıdır. Milletlerin, özellikle de köklü bir tarihe sahip halkların kültürel genleri binlerce yıl zaman diliminde oluşur, dönüşmeleri, yeni kimlik kazanmaları da yine binlerce yılı alır. Tarihsel-Kültürel kimliğimizi, geçmişimizi, içinden geçtiğimiz dönemi bu gözle değerlendirmeliyiz.

Kültürel kimliği en açık olgularla ortaya çıkaran ise, günümüzde müzelerdir. Müzecilik geleneği bizde, modernleşmenin bir bileşeni olarak Cumhuriyetle başlamıştır dersek yanlış bir şey söylemiş olmayız.

Gazeteci-Yazar Hatice Opak Bilgin, amatör bir heyecanla, Türkiye'nin en başta da İstanbul'un müzelerini gezerek, bu kitapta bizlere tanıtıyor. Kitap adeta bir müze rehberi niteliği taşıyor, ama kuru bilgilerden oluşmuyor. Okudukça tarihimiz gözümüzde yeniden canlanıyor, size müzeleri gezme heyecanı aşılıyor. Tarihsel-Kültürel Birkimimiz MÜZELER kitabı, tarihimize ve kültürümüze yabancılaşmamış, ona hoyratça bakmayan herkesin kitaplığında bulunması gerekir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İştirak Yayınları

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.