Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Tanrı'nın Tarihi Kitap Açıklaması

Semavi Dinlerin 4000 Yıllık Tarihi


Tek bir Tanrı’nın varlığı inancı –Allah, Tanrı, Yahveh– 4000 yıldır sürüyor. Tanrı’nın tarihsel öyküsü, aynı zamanda insanoğlunun mücadele öyküsüne denk düşüyor. Musevilik, Hristiyanlık ve İslamiyet, Tanrı’nın iyi olduğunu iddia ederken, organize din şiddete ve kökü kazınamaz bir önyargıya sık sık katalizör oluyor. Bu müthiş, geniş çaplı ve orijinal inanç serüveninde, Karen Armstrong, toplumların tek Tanrı inancına olan mutlak sadakatini ve bunun yarattığı pek çok çelişkili görüşü inceliyor. Karşılaştırmalı, sıra dışı bir ibadet ve savaş öyküsü olan Tanrı’nın Tarihi bizi hayatımızın en temel gerçeğiyle yüzleştiriyor.Klasik felsefeden Orta Çağ Mistisizmi’ne, Reformasyon’dan Aydınlanma’ya ve modern çağın kuşkuculuğuna, Karen Armstrong’un tek tanrılı dinlerin entelektüel tarihini tek bir ciltte toplamış olması bir mucize gibidir.


 


 “Binlerce meraklı okuru tatmin edip bilgilendirecek müthiş ve takdire şayan bir eser.”


-The Washington Post Book World-


 


“Üç büyük dinin karşılaştırmalı tarihini araştırmacı bir şekilde inceleyen bu kitap, dinî düşüncelerin kök saldığı, büyüdüğü ve yeşerdiği sosyopolitik zeminleri korkusuzca aydınlatıyor.”


-Publishers Weekly-


 


“Nüktedan, bilgilendirici ve düşündürücü: Armstrong karmaşık düşünceleri sadeleştiriyor ama basitleştirmiyor.”


-New York Times Book Review-


 


“Yalnızca her şeyi bildiğini sananlar Armstrong’un Tanrı arayışından etkilenmeyecektir.”


-Economist-


 


 “Armstrong, üç büyük dinin değişken Tanrı algısının çok iyi yazılmış bir genel değerlendirmesini sunuyor. Ayrıca epey din tarihi bilgisi de vererek, bu dinlerle ilişkili çeşitli filozoflardan, mutasavvıflardan ve reformculardan bahsediyor.”


-Library Journal-


 


“Armstrong saygılı bir merak duygusu ve cömert bir ruhla bu eseri kaleme almış. Konu hakkında bilgi sahibi olanların hafızasını tazeliyor ve acemilere yol gösteriyor.”


-Daily Telegraph-


 


“Armstrong üç tek tanrılı dini tartışırken, aynı zamanda tasavvufa ve din felsefesine de değiniyor. Okunmaya değer ve provokatif olan bu kitap, dinî araştırmalara büyük bir katkıda bulunmakta.”


-Booklist-


 


“Armstrong, sıra dışı bir araştırmayla, Museviliğin, Hristiyanlığın ve İslamiyet’in, günümüz anlayışına varana kadar gelişimini inceliyor.”


-Kirkus Reviews-


 


“Armstrong her bir dinin birbirini nasıl etkilediğini ve her birinin nasıl felsefi, politik ve bilimsel gelişmelerden etkilendiğini anlatıyor. Armstrong’un tutkulu, neredeyse heyecan dolu üslubu, hem konunun önemine değiniyor hem de dengeli ve adil.”


-AudioFile-


 


 “Son derece akıcı bir kitap… Bu soru çok önemli: Tanrı’nın bir geleceği var mı?”


 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%32,9
%15,7
%14,3
%15,7
%21,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.10.2019

Anlaşılması zor

Kitabın içeriği gayet güzel ve çok bilgilendirici. Üç din karşılaştırmalı olarak örnek olay ve durumlarla birlikte anlatılmış. Ancak kitapta bir kadar da çeviriden kaynaklanan anlatım bozukluğu ve uzun cümle var, bu yüzden kitabı okumak gerçekten çok zorlaşıyor Ayrıca kitapta bulunan zorlayıcı kavram ve isimler de kitabın anlaşılmasını zorlaştırıyor. Kitabı okurken bilgilerin kalıcı olması için sürekli araştırma yapılması ve notlar alınması gerekiyor.

15.02.2019

ka tanrının tarihi

karen armstrong sade üslubuyla ve geniş bir persperkften üç dinin tarihini okurlarına ulaştırmıştır.

09.04.2018

Tavsiye etmem

Okuması zor, karmaşık. Öğretici bilgi içermemekte. Alınması gereksiz

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.