Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Rab mahirdir ama zalim değildir. Doğa sırlarını sinsiliğinden değil özündeki yüceliğinden dolayı saklar."
-Albert Einstein-

1951 sonbaharı: İsrail'in ilk başbakanı David Ben Gurion, Albert Einstein'la tanışmak için Princeton'a gider. Ziyaretinin amacı nükleer silah elde etmektir. Atomla başlayan gizli sohbetleri hızla Tanrı'nın varlığına doğru yönelir. Einstein Tanrı'nın formülünün peşindedir. Dünya düzenini tepe taklak edebilecek bir önemde olduğu için CIA de bu belgenin izini sürmektedir.

Günümüz Kahire'si, Tahrir Meydanı: Kriptolog ve tarih profesörü Thomas Noronha'nın hayatı, çekici İranlı bir kadın olan Ariana Pakravan'ın, çok gizli bir elyazmasını deşifre etmek için yardımını istemesiyle alt üst olur. Albert Einstein imzalı elyazmasının başlığı Tanrı'nın Formülü'dür. Bu formülü deşifre edebilecek tek uzman Noronha'dır. Bunun farkında olan tüm güçlerse Noronha'yı izlemektedir. Kendisiyle birlikte dünyanın da kaderini ilgilendiren bu formül pandoranın kutusuna dönüşmek üzeredir.

Tanrı'nın Formülü, zamanın başlangıcına, evrenin kökenine ve hayatın anlamına dair bu müthiş macerada kuantum fiziğini dinle, Batı felsefesini Doğu mistisizmiyle buluşturan "Tanrı var mı? Doğum ve ölüm nasıl şeyler? Evren sonsuz mu yoksa bir gün yok olacak mı?" gibi insanlığın her zaman üzerine kafa yorduğu sorulara da bir cevap ararken okurlara unutamayacakları bir macerayı da sunuyor.

Tanrı'nın Formülü bilimin hâlâ keşfetmeye çaşlıştığı biricik yer olan dünyadan ve onun başşlangıcı ve sonundan bahsediyor. Hikâyenin konusu bilimsel ayrıntılara boğulmadan okuşyucuyu ilk sayfadan sonuna kadar ele geçiriyor. Tanrı'nın Formülü sinemaya uyarlanacak kadar güçlü bir görsel algıya sahip. Peki, hikâyede ne anlatılıyor? Okuyucuyu bunu kendi başına keşfetme zevkinden mahrum bırakmayacağım. Ancak şu kadarını söyleyebilirim ki kitabı bir kez okumaya başladığınızda elinizden düşüremeyeceksiniz.
-O Primeiro de Janeiro, Portekiz-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 552

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

 

Puanlamalar

%80
%10
%6,7
%0
%3,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.03.2019

Bayıldım!

İsa'nın Sırrından sonra yazarın tüm kitaplarını aldım ve Kodeks 632'den sonra son olarak bunu okudum. Ortalara kadar biraz sıkıldım (gereksiz diyaloglar çoktu), ama kitap sonradan, hele ki sonlara doğru epey güzelleşti. Kitapta geçen fizik diyalogları biraz sıksa da, sonuç olarak çok aydınlatıcı, hatta etkileyiciydi. Kitap beni gerçekten düşünmeye itti...Einstein'in insan-evren fikirleri/Tanrı üzerine araştırmaları üzerine kurulmuş. Şahsen ben koyu bir ateistim. Ancak kitabı okuduktan sonra insan DEİZM'e yönelebilir...Kitapta en beğendiğim şey: Son iki sayfasında konuyla ilgili onlarca kitap tavsiyesi olması...552 sayfalık bir kitap, ama gerçekten okumaya değer. Son 200 muhteşem sayfasından dolayı puan kırmak haksızlık olurdu. Kitap kesinlikle 8 aşağısını hak etmiyor!

10.10.2018

Kuantum merakı

Roman türü kitap içinde birkaç yerde kuantum fiziği hakkında bilgiler vardır.  Bu amaçla okursanız yararlı olmaktadır....

22.12.2015

Kuantum

Kurgusu biraz basite kaçsa da sade diliyle anlattıkları insanı düşünmeye sevk ediyor. Okunması gereken kitaplardan birisi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.