Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tanrıların Arabaları

Tanrıların Arabaları

Tanrıların Arabaları

Çevirmen: Zeki Okar
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ulaşılması güç satış rakamlarına erişen TANRILARIN ARABALARI, ünlü araştırmacı Daniken'in gerçekten olay yaratan yapıtlar dizisinin ilki... Daha sonra yayınlanan "Tohim ve Evren", "Yıldızlara Dönüş", "Tanrıların Ayak İzleri" ve "Tanrıların Stratejisi" adlı yapıtlarında da sürdüreceği iddiasını, ilk kez bu kitapla ortaya koyuyor Daniken: "On bin yıl öncesinin insanı için yaz yolcuğu bir sorun değil, bir gerçekti. Bunun ispatı karanlık geçmişte tanrıların bıraktıkları ve bugün anlamını çözmeye çalıştığımız sayısız izdir..."


Dili: Türkçe
Yayınevi: Varlık Yayınları

İlk Baskı Yılı : 1999

Sayfa Sayısı : 160

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754342604


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Bir başka açıdan

Tanrıların arabaları 1970'li yıllarda ilk yayınlandı. O yıllarda biz Amasyada kitapçı idik ve ben yanlış hatırlamıyorsam ortaokulda öğrenciydim. Yayınevinden bin bir nazla 100'er adetlik paketle gelirdi. Çok satmıştı. Şimdiki gibi her baskı 1.000. adet yapılmıyordu. Kitabevimizin ismi Şehir Kitabevi. 40 yıla yakın zaman geçmiş. Sonra bu kitabı tiye alan Tanrıların kağnıları adı altında da bir kitap yayınlanmıştı. Yazarı Nigle Nahli idi tersten okuyunca gerçek yazarı bulursunuz sanırım. Bir nostalji yaşadım bu kitabı görünce :)

BlackRose

...ayrıca yazar ve kitapları hakkında bir çok yerde olumsuz bir çok yazı da bulabilirsiniz. Kaynak olarak ele aldığı şeylerin aslında kendi amacına göre nasıl farklı yorumlandığını, bir çok teoreminin çürütüldüğünü, hatta bazı iddialarının da tamamen düzmece şeylerle nasıl yoktan var edildiğini de okuyabilirsiniz. Ancak fantastik bir kitap olarak ele alırsanız gerçekten şaşırarak okuyabileceğiniz bir yazar olduğu da bir gerçek.

Bence zihni gerçekle yanlışı ayırt edebilecek herkesin okuması gereken bir kitap. Ta ilkokuldan beri öğretilen insanlık tarihinin ne kadar yalandan ibaret oldugunu görecek ve hayret edeceksiniz. Mutlaka okuyun sonrada diğer kitaplarını tabi.