4/5 - 205 Kişi Yorum Yap
44,25 TL
59,0 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 28 - 04 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Ünlü Kitaplar Klubünün Öndegelen Üyesi

“Nihayet, günümüzün yaşayan en iyi kurgu dışı yazarlarından biri din üzerine düşüncelerini tamamen mükemmel bir kitap halinde birleştirmiş. Bilimin sadece bir başka dinden ibaret olduğunu, dinin en yüksek değerlerimiz hakkında olduğunu veya bilimcilerin en az inançlılar kadar dogmatik olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı okumalı ve Dawkins’in savlarına karşı çıkıp çıkamayacağınızı görmelisiniz. Bu görüşler kitapta tutkuyla ortaya konulmuş ve şiirsel bir biçimde ifade edilmiş, ancak temelleri mantık ve kanıta dayanıyor.”

- Steven Pinker, Harvard Üniversitesi Johnstone Profesörü -

“Oh, bütün hayatımız boyunca inancın erdemi, ruhlar ve hurafelerle doldurulduktan sonra gerçekler için çınlayan bir trompet gümlemesi gibi olan bu kitabı okumak çok tazeleyici. Yaşam nefesi veriyor gibi hissettiriyor.”

- Matt Ridley -

“...eğlenceli, oldukça bilgilendirici, görkemli yazılmış ...aldığımız ilk dini eğitimden bu yana başımıza bela olan boş inançlardan kaynaklanan bu zırvalara kapıldığımız için zekice azarlanıyoruz.”

- Rod Liddle, Sunday Times -

“Heyecanlı ve neşeli bir kitap. Dawkins, kuvvetli tezlerinin tüm gücüyle kükreyerek geliyor…”

- Joan Bakewell, Guardian -

“Tanrı Yanılgısı olağanüstü ilginç bir kitap... parıldayan dili ile anlatılmış bu kitap sadece okumayı bir zevk haline getirmekle kalmıyor, aynı zamanda geniş bir yelpazede düşünmemiz için beynimizi uyarıyor.”

- Financial Times -

“Dawkins, bir gölge süper güç tarafından sarmalanmış, elverişli ve rahat bir ortamda bulunan bir insan dünyasına ihtiyaç duymayan okuyuculara bir parça akıl ve entelektüel bakışla haz veriyor.”

- Herald Tribune -

“Dünyayı bir kez daha yıkayan, köpüklü bir boş inanç gelgitine karşı, bütün kariyeri boyunca hayatın kendisinin zor ve muhteşem sebebini kanıtlayan büyük bir bilimadamından, fevkalade savaşçı bir atak.”

- Johann Hari, Independent -

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%86,5
%6,8
%1,6
%1
%4,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.10.2020

Güzel

Okunması gereken bir kitap, en azından kitabın konusu açıldığında siz de rahatça kitap üzerine konuşabilir veya eleştirebilirsiniz. bu tarzdaki en temel kitaplardan birisi.

15.06.2020

Merak

Bu kitap hos pek cok insan anlattiklarina kizabilir ama konusulmasi gereken bir konu

15.05.2020

Güzel

Tanrıyı kim yarattı sorusunu yanlış anlamayın. Yazarın da sizin tanrının Bi yaratıcısının olmadığına inandığınızdan haberi var. Yazar da buna dikkat çekiyor zaten. Tanrıyı kim yarattı sorusu teistlerin en tesirli argümanlarından "Her şeyin bir başlangıç sebebi vardır. Bu yüzden evreninde başlangıç sebebi olmalı, o tanrıdır" argümanına yanıt niteliğindedir. Eğer sen tanrının yaratılmadığını savunuyorsan, her şeyin başlangıç sebebi olmak zorunda olmadığını kabul ediyorsun. Öyleyse evrenin niye bir başlangıç sebebi olsun.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.